Yalova Susuzluğun Pençesinde

Bir haftalık içme suyunun kaldığı Yalova’da su kesintileri başladı. 3 bölgeye ayrılan Yalova’da 3 gün arayla su kesintisi yapılıyor.7 günlük içme suyunun kaldığı Yalova’da Gökçe barajı havzası adeta tarlaya döndü. Barajın altında...

Yalova Susuzluğun Pençesinde
Bir haftalık içme suyunun kaldığı Yalova’da su kesintileri başladı. 3 bölgeye ayrılan Yalova’da 3 gün arayla su kesintisi yapılıyor.
7 günlük içme suyunun kaldığı Yalova’da Gökçe barajı havzası adeta tarlaya döndü. Barajın altında kalan yollar ise uzun yıllar aranın ardından gün yüzüne çıktı. Yeşil Körfez Su Birliği, ili 3 gruba ayırarak, 3 gün arayla su kesintisi yapmaya başladı. Bu arada, Kurtköy deresinden ve açılan sondaj kuyularından temin edilen sular birkaç güne kadar baraja akıtılmaya başlayacak. Saatte bin litre su basılan Yalova’ya dere ve kuyulardan saatte 250 litre su takviyesi yapılacak.
Su kesintilerinin başlaması vatandaşları ve esnafı mağdur etti. Bilhassa biriken bulaşıkları ne yapacaklarını şaşıran lokantacılar susuzluğa bir an evvel çare bulunmasını istiyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER