Yarıyıl Tatilinde ’çocuğunuzu Doğayla Buluşturun’ Önerisi

Yaklaşık 18 milyon öğrenci yarıyıl tatiline girmeye hazırlanırken, uzmanlar, öğrencilerin zihinsel gelişimleri açısından doğayla iç içe bir tatil yapabileceğini belirtti.Yaklaşık 18 milyon öğrenci, alacakları karnenin akabinde yarın...

Yarıyıl Tatilinde ’çocuğunuzu Doğayla Buluşturun’ Önerisi
Yaklaşık 18 milyon öğrenci yarıyıl tatiline girmeye hazırlanırken, uzmanlar, öğrencilerin zihinsel gelişimleri açısından doğayla iç içe bir tatil yapabileceğini belirtti.
Yaklaşık 18 milyon öğrenci, alacakları karnenin akabinde yarın tatile girecek. Uzmanlar ise, öğrenciler yarıyıl tatiline başlamadan önce bazı önerilerde bulundu. Tatilin bir fırsat olduğuna dikkat çeken İzmir Üniversitesi Çocuk Gelişimi Programı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Neslihan Koçer, doğayla iç içe bir tatilin öğrenciler için iyi geleceğini söyledi. Ailelere önerilerde bulunan Koçer, "Doğadan gün geçtikçe uzaklaşan ve teknolojiye gittikçe bağımlı hale gelen çocuk ve gençlerin doğaya dönme ve hayatı tanımları açısından yarıyıl tatilleri iyi bir fırsattır. Yaratıcılığı geliştirmesi, arkadaşlığı, işbirliği, ekip çalışmasını öğretmesi, matematik ve fizik kurallarını gözlemleyebilmesi ve deney yapabilmesi için doğa çocuklara sonsuz bir laboratuvar sunar. Okul bahçelerinin özelliklerinin yaratıcılığa etkileri üzerine yapılan araştırmalar ortaya koyuyor ki yeşil alanlar ve yapay oyun alanları karşılaştırıldığında, çocukların yeşil alanlarda daha yaratıcı oyun formlarına yöneldiği, doğal anaokulundaki çocukların daha dikkatli, bedenlerini kullanmada daha becerikli ve kendi oyunlarını yaratmaya önemli derecede daha yatkın oldukları, doğal ortamlarda çocukların odaklanma yeteneklerinin daha fazla olduğu da bulunmuştur" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327