Yaşar, Çorumlulari Yalnız Bırakmadı

’Hem Bir Hem Birlik Olmaya Geldik’ adlı kişisel gelişim eğitiminin kapanış kokteylinde Çorumluları yalnız bırakmayan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Gittiğiniz yerlere yüreğinizdeki aydınlığı götürün” dedi.Federasyona...

Yaşar, Çorumlulari Yalnız Bırakmadı
’Hem Bir Hem Birlik Olmaya Geldik’ adlı kişisel gelişim eğitiminin kapanış kokteylinde Çorumluları yalnız bırakmayan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Gittiğiniz yerlere yüreğinizdeki aydınlığı götürün” dedi.
Federasyona üye 120 dernek yöneticisine verilen 3 günlük eğitim programında sertifikalarını alan üyeler, kapanış kokteylinde bir araya geldi. Federasyon Başkanı Cemal Emir’in ev sahipliği yaptığı kokteyle Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın yanı sıra CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyhan Erdoğdu, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ali Buçan, CHP Çankaya İlçe Başkanı Mehmet Perçin, Yenimahalle Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal ile köy derneklerinden başkan ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. Yaşar, Milli Eğitim Şurası’nda alınan ve Türkiye gündemini meşgul eden kararlara da değindi. Şura’da eğitim sisteminin içinde bulunduğu sorunların masaya yatırılarak en iyi eğitimin nasıl verilmesi gerektiğine dair kararların alınması yerine oluşturulan suni gündemlerle içi boş bir Şura gerçekleştiğini savunan Yaşar, “Bugün geldikleri noktayı cumhuriyete borçlu olanlar cumhuriyetle savaşmadan önce bunu bir düşünsünler” dedi.
“BİRLİK VE BERABERLİĞİ BİRLİKTE SAĞLAYACAĞIZ”
Hemşehri derneklerine verdiği önemi de ifade eden Yaşar, “Bizler doğduğumuz toprakları unutmayacağız ama doyduğumuz topraklara da sahip çıkacağız” dedi.
Demokrasinin güçlenmesinde demokratik kitle örgütlerinin önemli rolü olduğunu kaydeden Başkan Yaşar, “Yanlışa dur demek hepimizin görevidir. Sizler Anadolu erenlerinin topraklarındansınız. Hep beraber bu ülkenin demokrasisine, milli birlik ve beraberliğine sahip çıkacağız” diye konuştu.
CHP Grup Başkan Vekili Seyhan Erdoğdu ise, Atatürk’ün “Hayatta en hakiki mürşit ilimdir” sözüne atıfta bulunarak, Milli Eğitim Şurası’nda alınan kararları eleştirdi. Ülkede her geçen gün bilimin yerine dogmanın hakim olduğunu söyleyen Erdoğdu, “Sözde bir Milli Eğitim Şurası’nda cumhuriyete karşı bir devrimci süreç başlamıştır. Dilerim buradaki eğitimlerini tamamlayan arkadaşlar bilimin ve aklın egemen olduğu bir Türkiye için umut veren bireyler olacaklardır” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326