Yavru ayılara TIR çarptı!

Bursa’nın İnegöl ilçesinde karayolundan karşıya geçmeye çalışırken kamyonun çarpması sonucunda yaralanan yavru ayıyı bölge trafik ekipleri kurtardı. 3 yavru ayıdan biri telef olurken, biri yaralı biri ise yara almadan kurtuldu. 

Yavru ayılara TIR çarptı!
Edinilen bilgilere göre; kaza Bursa-Ankara karayolu üzeri İnegöl’e bağlı Osmaniye Mahallesi mevkiinde meydana geldi.
Eskişehir’den Bursa’ya seyreden Erkan Alma yönetimindeki 49 AB 050 plakalı kamyon, Osmaniye Mahallesi'nde ormanlık alandan karayoluna fırlayan 3 yavru ayıya çarptı. Çarpma sonucunda yavru ayılardan biri parçalara ayrılarak telef olurken, biri yaralandı, diğeri ise şans eseri yaralanmadı.Trafik ekipleri kurtardı


Çarpmanın ardından yara almayan yavru ayı kaçarak kayıplara karışırken, yaralı yavru ayı karayolu üzerinde durunca imdadına İnegöl Bölge Trafik ekipleri yetişti. Kaza yerine gelen trafik ekipleri, yolu kısa süre trafiğe kapatarak yaralı yavru ayıyı yolun kenarına çektiler.
Bacaklarında kırıklar oluşan 1 yaşındaki yaralı yavru ayı için İnegöl Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü'ne haber verildi. Olay yerine gelen Veteriner İşleri ekipleri yaralı ayıya yaklaşmakta çekinerek uyuşturucu iğne fırlattılar. İki ayrı uyuşturucu iğnenin fırlatılması üzerine hareketsiz hale gelen yaralı yavru ayının boynuna çelik ip bağlayan ekipler onu sürükleyerek araca koydular.Durumu kritik olan yavru ayı, tedavi edilmek üzere İnegöl Belediyesi Sahipsiz Hayvan Barınağına götürüldü.
Telef olan yavru ayı ise yoldan kaldırıldı. Kaza anını anlatan sürücü Erkan Alma, “Bir anda önüme 3 ayı yavrusu çıktı. Solumda taksi olunca kaçamadım. İki yavruya ayıya çarptım. Diğeri ise kaçtı. Korkumdan ne araçtan inebildim ne bir şey yapabildim. Sağ olsun emniyet ekipleri gelerek bana yardımcı oldular.” dedi. 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326