Yeni Çeltek Kömür İşletmesi Genel Müdürü Coşkun’dan Cami Ve Kuran Kurslarına Yardım

Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Dr. Osman Coşkun, Yozgat’ın Sorgun İlçesi’nde yapımı devam eden iki camiye 30 bin lira yardımda bulundu.Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Osman Coşkun, Yozgat’ın Sorgun İlçesinde...

Yeni Çeltek Kömür İşletmesi Genel Müdürü Coşkun’dan Cami Ve Kuran Kurslarına Yardım
Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Dr. Osman Coşkun, Yozgat’ın Sorgun İlçesi’nde yapımı devam eden iki camiye 30 bin lira yardımda bulundu.
Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Osman Coşkun, Yozgat’ın Sorgun İlçesinde inşaatı devam eden Agah Efendi Camii’ne 15 bin TL, Veysel Karani Camii ve Erkek Yatılı Kur’an Kursu’na 15 TL olmak üzere 30 bin lira yardımda bulundu. Sorgun’da yapımı devam eden cami ve kuran kursunda incelemelerde bulunan Coşkun, Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri yıllarca devletin zarar eden, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına kömür temin etmekten öteye gidemeyen bir kuruluş olduğunu belirterek, “ Göreve geldiğimiz son iki yılda hamdolsun işletme hem kar etti hem de 4 kat büyüdü. Yeni Çeltek, bu gün büyüyüp, kar eden bir konuma geldiyse bunun temelinde inanç ve çok çalışmak yatıyor. Bu gün ilmi ve dini eğitim veren, manevi dünyamızın zenginleşmesine, topluma ve ülkemize hayırlı bireylerin yetişmesine katkı sağlayan Kur’an kursları, camiler, müftülük ve eğitim kurumlarına Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri olarak her zaman destek verdik. Eğer bu gün 60 yıllık bir işletme kar eden bir konuma geldiyse bu desteğin manevi zenginliği en önemli faktördür. İl Müftülüğümüze 100 ton kömür desteğinde bulunduk, bunun yanı sıra iki camimizin ihtiyaçlarını karşıladık. İnşallah camilerimiz kış mevsimine kalmadan ibadete açılır. Camilerimiz ibadete açılıncaya kadar bizzat çalışmaların yakın takipçisi olacağım” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER