Yeniden Başlayanların Öyküsü Muratpaşa’da Sahnelendi

Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı TUBİM tarafından, gençlerin madde bağımlılığından korunmaları, sağlıklı, mutlu ve üretken bireyler olarak var olabilmeleri için...

Yeniden Başlayanların Öyküsü Muratpaşa’da Sahnelendi
Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı TUBİM tarafından, gençlerin madde bağımlılığından korunmaları, sağlıklı, mutlu ve üretken bireyler olarak var olabilmeleri için hazırlanan “Eğer Yeniden Başlasaydım” isimli tiyatro oyunu, Muratpaşa Belediyesi Konferans Salonu’nda sahnelendi.
Madde bağımlılığı ile mücadele çalışmalarında farkındalık oluşturmak amacıyla bağımlılıktan kurtulmayı başaran gençlerin rol aldığı “Eğer Yeniden Başlasaydım” adlı oyununun gösterimini yaklaşık 400 lise öğrencisi ilgiyle izledi.
Türkiye Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi (TUBİM) görevlileri, “Eğer Yeniden Başlasaydım” adlı oyunun madde bağımlılığından kurtulan oyuncuların, gönüllü tiyatro eğitmenlerle birlikte 6 ay süren çalışmaların sonucunda ortaya konulan bir eser olduğunu bildirirken, Türkiye’de ilk kez yapılan bir uygulama olduğunu vurguladılar.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326