Yenimahalle’de Engelliler Off Road Heyecanı Yaşadı

Yenimahalle Belediyesi’nin 1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla engelli vatandaşlar ve aileleri için her yıl geleneksel olarak düzenlediği “El Ele Barış Pikniği”, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın ev sahipliğinde yoğun...

Yenimahalle’de Engelliler Off Road Heyecanı Yaşadı
Yenimahalle Belediyesi’nin 1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla engelli vatandaşlar ve aileleri için her yıl geleneksel olarak düzenlediği “El Ele Barış Pikniği”, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın ev sahipliğinde yoğun bir katılımla gerçekleşti. Ankara Doğa Sporları ve Off Road Kulübü’nün de destek verdiği etkinlikte, araçlarla engellilere Yenimahalle turu yaptıran off roadcular, Yakacık’ta da heyecan dolu anlar yaşattı.
Ankaralı piknik severlerin gözdesi Yakacık Mesire Alanı’nda gerçekleşen pikniğe Başkan Yaşar’ın yanı sıra Yenimahalle Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Kartal, Başkan Yardımcıları Başar Bal, Yaşar Neslihanoğlu ve Yenimahalle Belediyesi Engelliler Birimi Sorumlusu Selçuk Koçak katıldı. Etkinlik, Ankara Doğa Sporları ve Off Road Kulübü temsilcilerinin engellilerle birlikte yaptığı Yenimahalle turu ile başladı. Adrenalin ve sevincin aynı anda yaşandığı günde, ilk kez böyle bir deneyim yaşayan engellilerin mutluluğu, yüzlerine yansıdı. Yakacık’a off road araçlarıyla taşınan engelliler, alanda da heyecan dolu anlar yaşadı.
Barış ve kardeşlik içinde yaşama arzusunun dile getirildiği piknikte Başkan Yaşar, engelli vatandaşlarla yakından ilgilendi. “1 Eylül Dünya Barış Günü’nde bütün dünyaya barışın egemen olmasını, ülkemizdeki insanların birlik beraberlik içerisinde, mutlu yaşamasını diliyorum” diyen Yaşar, “Herkesin potansiyel engelli olabileceğini aklından çıkarmaması gerektiğini düşünüyorum. Engelli vatandaşlarımızın da normal insanlar gibi yaşama hakkı olduğunu savunuyorum. Bunun için sosyal bir devletin onlara eşit olarak yaşam hakkı sunması gerektiğine inanan bir düşünceyle çalışıyorum. Tüm engellilerimizin birer barış gönüllüsü olduğunu biliyorum" dedi.
YENİMAHALLE’DEN ANKARA’DA BİR İLK
Yenimahalle Belediyesi’nin engellilere yönelik hizmetlerinden de söz eden Yaşar, “Göreve geldiğimizde bölgemizde kaç engelli olduğunu ve onlara nasıl destek olacağımızı belirlemek amacıyla Engelliler Birimi’ni kurduk. Yine bu dönemde bir ilke imza atarak engelli vatandaşlarımız için ‘Umut Evi’ projesini hayata geçireceğiz. Burada engelli vatandaşlarımız hem keyifli vakit geçirecek hem yeni dostluklar kuracak hem de üretecekler. Türkiye’ye örnek projemiz YENİKART’la da engellilerimize destek oluyoruz. Ayrıca Ampute Futbol Tesisi ile engelli vatandaşlarımıza hizmet veriyoruz. Dünya Barış Günü’nde barış ve kardeşlik adına farkındalık yaratmak için herkesi, engelli kardeşlerimiz ile el ele olmaya çağırıyoruz” ifadelerini kullandı.
Etkinlikte engelli çocuklarla birlikte 1 Eylül adına barış güvercinleri uçuran Yaşar, Grup Gökkuşağı’nın seslendirdiği oyun havalarına da eşlik etti. Zeybek oynamayı da ihmal etmeyen Yaşar, yüzlerce engellinin gönlünü fethetti.
Her yıl düzenlenen bu etkinlikle engellerini unutarak keyifli bir gün geçirdiklerini dile getiren engelli vatandaşlar ise Yaşar’a teşekkürlerini sundu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER