Yetkililer vatandaşları uyarıyor!

Bursa'da hava sıcaklığı sabah saatlerinde -3 derece olarak ölçülürken, gün içerisinde en yüksek 4 derece olacak ve yer yer hafif kar yağışlı olacak. Yetkililer, buzlanma ve don olayına karşı vatandaşları uyarıyor.

Yetkililer vatandaşları uyarıyor!

Meteoroloji'den alınan bilgilere göre, Bursa'da haftasonu soğuk geçecek. Bursa'da bugün özellikle kuzey ilçelerde kar yağışının olması beklenirken, hava sıcaklığı en yüksek 4 derece olarak ölçülüyor.
Buzlanma ve don uyarısı yapan Meteoroloji, Bursa'da yarın güneşin kendini göstereceğini belirtirken, havanın yine 4 derece civarında seyredeceğini bildirdi.
Bursa'da önümüzdeki haftanın ilk günlerinde yağış beklenmiyor. 

Yapılan son değerlendirmelere göre, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile İstanbul, Sakarya, Kocaeli, Yalova, Yozgat çevreleri, Antalya'nın batı ilçeleri, Balıkesir ve Bursa'nın kuzey ilçeleri ile Çanakkale'nin doğu ilçelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Antalya'nın batı kıyı ilçelerinde yağmur, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Giresun, Rize, Trabzon ve Artvin çevrelerinde yer yer yoğun olmak üzere karla karışık yağmur ve kar şeklinde yağışlar görüleceği tahmin ediliyor.

Bu sabah ve gece saatlerinde kuzey, iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.   

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının ülke genelinde mevsim normallerinin altında seyretmesi bekleniyor. 

Rüzgarın genellikle güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Kıyı Ege, Doğu Karadeniz kıyılarında kuzey yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/sa) eseceği tahmin ediliyor. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER