Yıkılmaya Yüz Tutan Minare Tehlike Saçıyor

Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde, Gazi Süleyman Paşa Camii’inin minaresi yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya.Gazi Süleyman Paşa Camii’nin yıkılmaya yüz tutan minaresi tehlike saçıyor. Minarenin devrilmesini önlemek için kaidesine taşla...

Yıkılmaya Yüz Tutan Minare Tehlike Saçıyor
Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde, Gazi Süleyman Paşa Camii’inin minaresi yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya.
Gazi Süleyman Paşa Camii’nin yıkılmaya yüz tutan minaresi tehlike saçıyor. Minarenin devrilmesini önlemek için kaidesine taşla takviye yapıldı. Herhangi bir deprem ya da şiddetli fırtınada minarenin yıkılacağını belirten vatandaşlar, yetkililerden minarenin acilen onarılmasını istedi. Cuma namazında minarenin altında namaz kılan vatandaşların ve cami bahçesinde top oynayan çocukların tehlike altında olduğunu kaydeden vatandaşlar, herhangi bir can kaybı yaşanmadan bu duruma müdahale edilmesini talep etti.
Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) yetkilileri tarafından birkaç hafta önce ilçede yapılan incelemelerde az hasarlı raporu verilen minarede restorasyon çalışmaları sonrasında taş dökülmeleri meydana geldi. Lapseki Müftülüğü, bu durumun Anıtlar Kurulu’na yazı ile bildirildiğini açıkladı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER