Yılmaz Özdil istifa sürecini anlattı

Uğur Dündar'ın Halk TV'de sunduğu "Halkın Arenası" programına katılan yazar Yılmaz Özdil, Hürriyet Gazetesi'nden ayrılma sürecini anlattı. Özdil, 7 yıl Doğan gurubunda yazı yazdığı için Doğan ailesine teşekkür etmeyi de ihmal etmedi.

Yılmaz Özdil istifa sürecini anlattı

Hürriyet Gazetesi'nde yazısının yayınlanmamasından sonra ayrılık kararı alan yazar Yılmaz Özdil, yaşadıklarını Uğur Dündar'a anlattı. 

Yılmaz Özdil hangi gazetede yazılarına devam edeceğine önümüzdeki hafta karar vereceğini açıklarken “Biat etmeyeceğiz. Teslim olmayacağız. Sadece zeybek oynarken diz çökeriz" dedi. Hürriyet Gazetesinde 7 yıl yazı yazması için olanak sağlayan Doğan ailesine teşekkür eden Özdil, “Birincisi ben yazarım ben basar değilim. Ben yazımı gönderdim Yayınlamayız dediler. Yazımızın yayınlanmadığı yerde ceketi alıp çıkmak kadar doğal bir şey olamaz. Ben Türkiye’de adeta kadının mal gibi göründüğü bir ülkede bir kadın patrona sayın Vuslat Doğan Sabancı’ya çalışıyor olmanın onurunu yaşadım. Ben neden yazım yayınlanmadım yerine 7 senedir yazdırılanlara teşekkür etme taraftarıyım. 2007 seçimi öncesinde Sabah’tan ayrılmıştım. 7 sene boyunca 2 bin küsur yazı yazdım. Bir adet tekzip bile yemedim. Bir tek kuruş tazminat cezasına çarptırılmadım. 


Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2014, 16:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER