Yöresel Lezzetlerde “tokat Kebabı” Yarıştı

Tokat’ta düzenlenen yöresel yemek yarışmasında kadınlar ev yemekleri ile lokantalar “Tokat kebabı” ile hünerlerini sergiledi.Tokat Valiliği, Tokat Belediyesi, Tokat Kent Konseyi organizesinde ’Yöresel Tokat Yemekleri’ yarışması düzenlendi....

Yöresel Lezzetlerde “tokat Kebabı” Yarıştı
Tokat’ta düzenlenen yöresel yemek yarışmasında kadınlar ev yemekleri ile lokantalar “Tokat kebabı” ile hünerlerini sergiledi.
Tokat Valiliği, Tokat Belediyesi, Tokat Kent Konseyi organizesinde ’Yöresel Tokat Yemekleri’ yarışması düzenlendi. Cumhuriyet Meydanı’nda ilki düzenlenen yarışmaya kadınlar ev yemekleri ile lokantalar ise Tokat kebabı ile katıldı. 10 kişi başlangıç yemeğinde, 11 kişi ana yemekte, 10 kişi tatlı ile hamur işleri ve 16 kişi ise Tokat kebabında hünerlerini sergiledi. Jüri birinden lezzetli yemeklere not vermekte zor anlar yaşadı. Başlangıç yemeklerinde fasulyeli dolmayla Ayşe Seval Uçaroğlu, ana yemekte keşkekle Selma Yörük, tatlı ve hamur işlerinde domates tatlısıyla Fayman Damlıoğlu birinci, Tokat kebabında ise Ömer Uçar birinci oldu. Yarışmanın birincilerine 2 kişilik tatil, ikincilere yemek takımı ve üçüncüler ise çeyrek altınla ödüllendirildi. Yarışmayı Vali Yardımcısı Coşkun Açık, Kent Konseyi Başkanı Abdurrahman Akyüz, daire müdürleri ve vatandaşlar izledi. Yarışma sonunda vatandaşlara Tokat kebabı ikram edildi. Tokat Belediye Başkan Vekili Osman Altınordu, amaçlarının yöresel yemekleri yaşatmak olduğunu belirterek, "Ninelerimizin, annelerimizin unutulmaya yüz tutmuş yemeklerini ortaya çıkartmak ve yeni nesillere tanıtmak istiyoruz" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER