Yozgat’ta Hayvan Hastalıklarına Karşı Kurumlar Ortak Mücadele Edecek

Yozgat Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, hayvanların daha sağlıklı yaşamalarını sağlayıp, bulaşıcı hastalıkların oluşmaması için kurumlar arası koordineyi sağlamak üzere toplantı düzenlendi.Yozgat Gıda Tarım ve Hayvancılık...

Yozgat’ta Hayvan Hastalıklarına Karşı Kurumlar Ortak Mücadele Edecek
Yozgat Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, hayvanların daha sağlıklı yaşamalarını sağlayıp, bulaşıcı hastalıkların oluşmaması için kurumlar arası koordineyi sağlamak üzere toplantı düzenlendi.
Yozgat Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ziyaattin Özdemir başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Belediye, Emniyet, Sağlık, Jandarma, Halk Sağlığı, Çevre ve Şehircilik ile ilgili kurumların temsilcileri katıldı. Toplantıda katılımcılara, hayvanlardan insanlara geçebilen kuduz, brusella, kuş gribi gibi zoonoz hastalıklar hakkında bilgi verilip, kurumlar arası koordinasyon ile bu tip hastalıklara zamanında müdahale edilip, yayılmasının önlenebileceği hatırlatıldı.
Yozgat Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ziyaattin Özdemir, hayvanlardan insanlara bulaşan hastalıkların takibinde kurumlar arası koordinasyonun önemli olduğunu belirterek, “Özellikle kuş gribi ve kuduz gibi hastalıklarda gerek yerel yönetimler gerekse Sağlık kuruluşları ile güvenlik kuvvetlerimizin desteğini her zaman yanımızda hissetmekteyiz. Bundan sonra da yapılacak çalışmalarda ilgili kurum ve kuruluşlarla birlikte hareket edilmesi ilimiz hayvan hastalıkları ve hayvan hareketlerine olan katkısının üst düzeyde olmasını sağlayacaktır” dedi.
Özdemir, kurum olarak hayvan hastalıklarına karşı aşılama faaliyetlerinin aralıksız devam ettiğini, besi hayvanlarına yönelik yapılan aşıların yanında çoban köpeklerine de koruyucu kuduz aşısının zamanında yapıldığını sözlerine ekledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326