Yunak’ta İmkb Yatılı Bölge Okulu’na 3d Teknolojik Sınıf

Konya’nın Yunak ilçesindeki İMKB Yatılı Bölge Okulu’na 3D teknolojik sınıf kuruldu.Yunak İMKB Yatılı Bölge Okuluna kurulan 3D teknolojik sınıf yapılan açılışla faaliyete geçti. Yunak kaymakamı Ahmet Altun ve beraberindeki heyet tarafından...

Yunak’ta İmkb Yatılı Bölge Okulu’na 3d Teknolojik Sınıf
Konya’nın Yunak ilçesindeki İMKB Yatılı Bölge Okulu’na 3D teknolojik sınıf kuruldu.
Yunak İMKB Yatılı Bölge Okuluna kurulan 3D teknolojik sınıf yapılan açılışla faaliyete geçti. Yunak kaymakamı Ahmet Altun ve beraberindeki heyet tarafından kurdele kesilerek açılışı yapılan sınıfta incelemelerde bulunan heyet, bazı dersleri 3D olarak izledi. 3D projeksiyon cihazı ve 3D gözlüklerle kullanılabilen sistem, şimdilik, 6-7 ve 8 nci sınıf derslerini kapsıyor. Türkiye’de sayılı okullarda mevcut olan sistemi inceleyen eğitimciler, bu sistemin Yunak’a da kazandırılmasından memnuniyet duyduklarını, bu sistemin yaygınlaştırılarak diğer okullara da kazandırılması gerektiğini ifade etti.
Yunak İMKB Yatılı Bölge Okulu Müdiresi Emine Erşan kurulan 3D sistemle ilgili yaptığı açıklamada, “Okulumuza böyle bir sistemin kazandırılmasından dolayı son derece mutluyuz, bundan sonra öğretmen ve öğrencilerimiz derslerde daha verimli ve başarılı olacak, sistemin sadece bizim okulumuzla sınırlı kalmayarak tüm okullarda aktif bir şekilde kurulup, kullanılmasını ümit ediyorum." diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327