Yunusemre Belediyesi Çöp Toplama İşini Devraldı

Yunusemre Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, protokol gereği büyükşehir belediyesi tarafından yürütülen çöp toplama işini devraldı. Yunusemre ilçesinin temizlik işleri 220 personel ve 52 adet araçla yapılacak.Belediyenin Muradiye’deki...

Yunusemre Belediyesi Çöp Toplama İşini Devraldı
Yunusemre Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, protokol gereği büyükşehir belediyesi tarafından yürütülen çöp toplama işini devraldı. Yunusemre ilçesinin temizlik işleri 220 personel ve 52 adet araçla yapılacak.
Belediyenin Muradiye’deki şantiye alanında gerçekleşen törenle Yunusemre Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü hizmete başladı. Törene Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Belediye Başkan Yardımcıları Kılıç Kaya, Ramis Şiyak, birim müdürleri, saha amirleri ve personel katıldı. Temizlik İşleri Müdürlüğü, 220 personel ve Yunusemre Belediyesi’ne geçen 52 araç ile iş başı yaptı. Devir teslim töreni öncesinde personele giysileri teslim edildi. Eğitim çalışmasının ardından araçlar personele verildi. Sabah erken saatte gerçekleşen törende bir konuşma yapan Başkan Mehmet Çerçi, “Bizim için çok önemli bir gün. Bundan sonra temizlik işine el atıyoruz. Biz Yunusemre Belediyesi olarak geniş bir alana hitap ediyoruz. 89 tane mahallemiz var. Özelikle Yuntdağı’na doğru geniş bir alanı kapsıyoruz. 200 binin üzerinde nüfusumuz var. Manisa’nın en büyük ilçesiyiz. Temizlik bizim için çok önemli. Yunusemre Belediyesi Manisa’nın gelişen ve değişen yüzü. Halkımıza söz verdik. Bunlardan bir tanesi temiz bir Yunusemre diğeri de yeşil bir Yunusemre. İkinci etapta Yunusemre’nin yeşillendirilmesi için pek çok projeyi hayata geçireceğiz. Bugün birinci etapta temiz bir Yunusemre’nin adımını attık. Sizlere güveniyorum.” dedi.
‘TEMİZLİĞE BİR KADIN ELİ DEĞSİN’
Belediye temizlik işlerini farklı bir konseptle yürüteceklerine dikkat çeken Başkan Çerçi, “ ‘Temizliğe bir kadın eli değsin’ parolası ile yola çıkıyoruz. Kadınların gözü erkeklere göre temizlik noktasın mutlaka daha farklıdır. Bizim temiz zannettiğimiz pek çok şey kadınların gözünde temiz olmayabilir. Yunusemre bugün Manisa’da bir ilki başlatıyor. Temizlik faaliyetlerini kadın saha amirleri denetleyecek. Tabi işleri sadece temizlik değil. Mahallerimizde ne eksiği varsa görüp tespit edecekler, ilgili müdür arkadaşlarımıza bildirecekler. Tabi birinci işleri temizlik “ diye konuştu.
“YUNSUEMRE‘Yİ TEMİZ BİR İLÇE YAPACAĞIZ”
Temizlik işinde herkesin çok önemli görevler üstlendiğini belirten Çerçi, “Yunusemre’yi süpüreceğiz, çöplerini alcağız, temizleyeceğiz. Bir de yıkayacağız. Biz hep beraber bir aileyiz. Sizler de Yunusemre ailesinin fertlerisiniz. İnşallah anlayış içerisinde Yunusemre’yi temiz bir ilçe yapacağız. Hepimiz bir aile olmanın bilinci içerisinde birbirimize karşı saygıyla ve sevgiyle muamele edeceğiz. Benim nezdimde bütün insanlar eşittir. Hiç kimsenin diğerine bir üstünlüğü yoktur. Üstünlük ancak takvadadır. Arazide çalışırken de mutlaka ast ve üst kavramı olacak. Birbirimize saygıyı ve sevgiyi eksik etmeyelim. Birbirimize üstün olamamakla beraber kimin kimden talimat alacağız yasalarla da bellidir. Vatandaşlarımıza da ileride kampanyalarla temizliğin öneminin farkındalığını aşılacağız” diye konuştu.
Yunusemre Belediye başkan Yardımcısı Kılıç kaya, çöplerin toplanmasında herhangi bir aksaklık olması durumunda vatandaşların 444 6209 nolu Beyaz Masa telefonunu aramalarını istedi. Kaya, “Cep Taksi diye nitelendirdiğimiz özel araçlarımız alınmayan çöpleri anında toplayacak. Böylece çöp işi sistemli bir şekilde oturuncaya kadar kimse mağdur olmayacak” diye konuştu.
Törenin ardından Yunusemre Belediyesi’nin çöp kamyonları, moloz ve harfiyat araçları, fil olarak adlandırılan süpürgeler, traktörlü ekipler, su tankeri, pazaryeri ve yol yıkama araçları şantiyeden çıkış yaparak ilk görev için yola çıktı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER