Yurtta toplu intihara kalkışan kızlar kayıp!

Bursa'da koruma altındaki kız çocuklarının kaldığı bir rehabilitasyon merkezinde, kendilerine zarar veren ve basına 'toplu intihar girişimi' olarak yansıyan olaydaki 4 kızın yurttan kaçtığı ortaya çıktı. Polis yaşları 13 ile 17 arasında değişen kız çocuklarını arıyor.

Yurtta toplu intihara kalkışan kızlar kayıp!
Bursa'daki bir rehabilatasyon merkezinde koruma altında bulunan çocuklardan yaşları 13 ile 17 arasında değişen 4 kız çocuğunun geçtiğimiz hafta bileklerini keserek toplu intihar girişiminde bulunduğu iddia edilmişti. Hastanede tedavileri yapılan çocuklarla ilgili açıklama yapan BursaValiliği 'intihar' iddialarını yalanlamıştı.

'Camla kesmişler'
Soruşturma dosyasına göre 4 kız yılbaşında dışarda olmak için idareden izin istedi. Ancak bu talepleri kabul edilmeyince yurt içinde arbede çıkardılar. Bu arbede sırasında yurdun camları ve florasan lambalar kırıldı. Çocuklar da bu cam parçalarıyla kendilerini bilek ve kolları da dahil olmak üzere vücudlarının çeşitli yerlerinden yaraladı. Hastaneye sevkedilen çocukların ayakta tedavileri yapıldıktan sonra taburcu edildiler. Olayın basına yansımasının ardından konuyla ilgili soruşturma başlatıldı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı da müfettiş göndererek olayı incelemeye aldı. 

Yurttan kaçmışlar
Çocukların tedavilerinin ardından yurda dönmedikleri, kaçtıkları ortaya çıktı. Olayı araştıran polis, çocukların ailelerinin yanına da gitmediğini belirledi. Çocuklar 'kayıp' olarak Türkiye genelinde aranıyor. Konuyla ilgili soruşturma ise devam ediyor.   
Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2016, 14:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER