Yyü Geleneksel Kayıt Şenliği 2014 Başlıyor

Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde (YYÜ) gelenekselleşen “Yeni Öğrenci Kayıt Şenlikleri” bu yıl 01Eylül-05 Eylül tarihleri arasında yapılacak.YYÜ’den yapılan yazılı açıklamada, Yüzüncü Yıl Üniversitesi’ne kayıt yapmaya hak...

Yyü Geleneksel Kayıt Şenliği 2014 Başlıyor
Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde (YYÜ) gelenekselleşen “Yeni Öğrenci Kayıt Şenlikleri” bu yıl 01Eylül-05 Eylül tarihleri arasında yapılacak.
YYÜ’den yapılan yazılı açıklamada, Yüzüncü Yıl Üniversitesi’ne kayıt yapmaya hak kazanan 5 bin 613 öğrencinin aileleri ile rahat bir ortamda kayıt yaptırabilecekleri şenlikler, havaalanı ve otogardan başlayıp kampüste devam edeceği belirtildi. Açıklamada, “2014 kayıt şenliğinde; havaalanı ve otogarda kurulacak kayıt masaları ile karşılanacak öğrenciler YYÜ tarafından tahsis edilmiş otobüslerle kayıtların yapılacağı kayıt bürolarına ulaştırılacak. Giriş kapısından itibaren gönüllü öğretim üyeleri ve personel eksik evrakların tamamlanmasından kalacak yer problemlerine kadar birçok konuda kayıt yaptıracak öğrencilere yol gösterecek. Bilgilendirmeler ile yeni kayıt yaptıran öğrencilerimize ve ailelerine üniversitemiz tanıtılacak. Kayıt şenliğinde; ilgili kurumlar ile yapılan işbirliği sayesinde öğrencilerimizin diğer işlemleri de çok daha hızlı ve kolay olacak. Kayıt sırasında yığılmaları engellemek için bu yıl da her fakülte ve yüksek okul için ayrı kayıt günleri verilecek. Yüzüncü Yıl Üniversitesi bu yılda en çok tercih edilen üniversitelerden biri oldu. Kontenjanlarının yüzde 96’sı dolan YYÜ’ ne çok sayıda yabancı uyruklu öğrenci de kayıt yaptırdı. Geriye kalan yüzde dörtlük dilimin ise ek kontenjanla kapanacağı beklenen YYÜ böylece Türkiye geneli ortalamanın üzerinde doluluk oranına ulaştı” denildi.
Açıklamanın sonunda ise detaylı bilgi için www.yyu.edu.tr adresine başvurması istendi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER