Zabıta Teşkilatı’nın Kuruluşunun 188’inci Yılı Tekirdağ’da Kutlandı

Tekirdağ’da Zabıta Teşkilatının kuruluşunun 188’inci yılı törenle kutlandı.Tekirdağ merkez ilçe Süleymanpaşa’da, Zabıta Haftası’nın 188’inci yıl dönümü kutlaması çelenk sunma töreni ile başladı. Tekirdağ Büyükşehir...

Zabıta Teşkilatı’nın Kuruluşunun 188’inci Yılı Tekirdağ’da Kutlandı
Tekirdağ’da Zabıta Teşkilatının kuruluşunun 188’inci yılı törenle kutlandı.
Tekirdağ merkez ilçe Süleymanpaşa’da, Zabıta Haftası’nın 188’inci yıl dönümü kutlaması çelenk sunma töreni ile başladı. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Murat İşözen’in, Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.
Çelenk sunma töreninin ardından konuşma yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı İşözen, zabıtanın halkla iç içe yaşayan bir teşkilat olduğunu ifade ederek, "İşimiz kolay değil. Bunun bilincinde olarak kadromuzu 11 ilçede birlikte çalıştığımız eğitimli, bilinçli, güler yüzlü zabıta memuru arkadaşlarımızla destekliyoruz. Amacımız kimseyi üzmek ya da ceza kesmek değil ama kuralları olan bir hayatta yaşıyoruz. Şehrin güzelliği, esnafın hakkını, vergi verenin değerini korumamız gerekiyor. Zabıta, Tekirdağlı hemşehrilerimizin huzuru için çalışıyor" şeklinde konuştu.
Çelenk törenine, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat ve zabıtalar katıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER