Zabıtadan Görüntü Kirliliğine Geçit Yok

İzmit Belediyesi, görüntü kirliliğine de yol açan hurdacılara ve ‘çek-çek’ diye tabir edilen el arabalarıyla kağıt toplayanlara yönelik denetimlerini artırdı.İzmit’i daha modern ve yaşanılabilir bir kent haline getirmek amacıyla çalışmaları...

Zabıtadan Görüntü Kirliliğine Geçit Yok
İzmit Belediyesi, görüntü kirliliğine de yol açan hurdacılara ve ‘çek-çek’ diye tabir edilen el arabalarıyla kağıt toplayanlara yönelik denetimlerini artırdı.
İzmit’i daha modern ve yaşanılabilir bir kent haline getirmek amacıyla çalışmaları aralıksız sürdüren İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, kent merkezinde görüntü kirliliğine yol açan unsurlarla mücadele çalışması başlattı. Özellikle ana arterlerde ‘çek-çek’ diye tabir edilen el arabalarıyla veya üç tekerlekli hurda araçlarıyla sokak aralarında hem yaya hem de araç trafiğini olumsuz etkileyerek kağıt toplayanlara yönelik bir dizi operasyon gerçekleştirdi. Çalışmalar kapsamında ‘çek-çek’ diye tabir edilen araçlarla sokak sokak gezip, kağıt toplayanlara yasal işlem uygulanırken, araçlarına el konuluyor. Yetkililer, çalışmaların kapsamlı olarak tüm mahallelerde devam edeceğinin altını çizerek, yapılan çalışmaların amacının kentteki görüntü kirliliği ve kokunun önüne geçmek olduğunu ifade ettiler.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER