17 Yılın Rekoru Kırıldı

Erzurum’da 1997 yılından beri faaliyet gösteren Erzurum Devlet Tiyatrosu, sergiledikleri performans ile yoğun ilgi görüyor. Erzurum Devlet Tiyatrosu Müdürü Aras, geçen sezon rekor kırdıklarını açıkladı.Erzurum Devlet Tiyatrosu Müdürü...

17 Yılın Rekoru Kırıldı
Erzurum’da 1997 yılından beri faaliyet gösteren Erzurum Devlet Tiyatrosu, sergiledikleri performans ile yoğun ilgi görüyor. Erzurum Devlet Tiyatrosu Müdürü Aras, geçen sezon rekor kırdıklarını açıkladı.
Erzurum Devlet Tiyatrosu Müdürü Levent Aras, devlet tiyatrosunun perdelerini 9 Ekim Perşembe günü açacağını ifade derek geçen yıl Erzurum’da seyirci rekoru kırdıklarını ve tiyatroya bu yıl yine aynı ilgiyi beklediklerini söyledi.
‘Deli İbrahim’ adlı tarihi oyun ile 9 Ekim Perşembe günü perdeyi açacaklarını belirten Aras, geçen sezonda kalan 6 oyunun devam edeceğini açıkladı. Deli İbrahim adlı tarihi oyunun 3 hafta üst üste sahneleneceğinin haberini veren Aras, oyunun ise Turan Oflazoğlu’nun yazdığını, Ankara Devlet Tiyatrosu sanatçısı ve rejisörü Sinan Pekinton’un da yönetmenliğini yapacağını kaydetti. Geçen sezondan kalan 6 oyunun, “Çıkmaz Sokak Çocukları, 80 Günde Devri Alem, Meraki, Maskeliler, Anlatılan Senin Hikayendir” oyunlarının olduğunu ifade eden Aras, Çocuk seyircilere yönelik ise 3 farklı çocuk oyunun sahneleneceğini belirtti. Aras, “Bu yıl, Karagözün Rüyası, Yaşlı Kuklalar ve Aladdinin Sihirli Lambası adlı 3 çocuk oyunu sahneleyeceğiz” dedi.
17 YILIN REKORU KIRILDI
Erzurum Devlet Tiyatrosu Müdürü Levent Aras, Erzurum’da tiyatronun 1997 yılında açıldığına dikkat çekerek, 17 yıldır açık olan Erzurum Devlet Tiyatrosu’nun hem oyun sayısı bakımından hem de seyirci sayısı bakımından rekor kırdığını söyledi. Geçen yıl tüm oyunların kapalı gişe oynadığı için rekor kırdıklarının altını çizen Aras, bu yıl rekorlarını egale etmeyi düşündüklerini ifade etti. Erzurum’da hem yerli halkının hem de üniversite öğrencilerinin tiyatroya yoğun ilgi gösterdiğini belirten Aras, “Eskiden üniversite öğrencileri yaz tatiline çıktığı zaman, biz izleyici sayımız azalacak diye korkuyorduk. Ama artık böyle bir korkumuz yok. Çünkü Üniversite öğrencileri hariç artık Erzurumlularda tiyatroya ilgi gösteriyorlar. Zaten rekor kırmamızın nedeni de bu” diye konuştu.
Geçen yıl ayrıca ‘Lions Direkleler Arası’ ödüllerine layık görüldüklerini kaydeden Aras, 7 gün 24 saat tatil demeden çalıştıklarını ifadelerini kullandı. Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri ile çalıştıklarını belirten Aras, kendisinin de günülü olarak Güzel Sanatlar Fakültesinde oyunculuk eğitimi verdiğini açıkladı. Aras, “Erzurum’da şuan 10 kadrolu sanatçımız, 10 yardımcı mezun sanatçı ile toplam 20 oyuncu ile bu işleri yapıyoruz. Geçen yıl ayrıca turneler düzenledik. Bu turneler ile komşu illerimizin seyircileri ile buluştuk. O illerde de yoğun ilgi gördük” şeklinde konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327