Ab Projeleri Kapsamında Estonya’ya Ya Gidecekler

Amasra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü personeli ve yararlanıcıları projenin üçüncü toplantısına katılmak için 18 Eylül-23 Eylül tarihleri arasında Estonya ziyaretinde bulunacaklar.Avrupa Birliği Bakanlığı AB Eğitim ve Gençlik Programları...

Ab Projeleri Kapsamında Estonya’ya Ya Gidecekler
Amasra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü personeli ve yararlanıcıları projenin üçüncü toplantısına katılmak için 18 Eylül-23 Eylül tarihleri arasında Estonya ziyaretinde bulunacaklar.
Avrupa Birliği Bakanlığı AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Hayatboyu Öğrenme ve Gençlik Programları kapsamında Türk Ulusal Ajansı tarafından desteklenen, "IQ Life" (Hayat Boyu Öğrenmenin Kalitesini Artırmak) başlıklı Grundtvig Öğrenme Ortaklığı projesi kapsamında Amasra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü personeli ve yararlanıcılar projenin üçüncü toplantısına katılmak için 18 Eylül-23 Eylül tarihleri arasında Estonya ziyaretinde bulunacaklar. Proje sorumlu personel ve projeye yaralanıcıları hareketlilik öncesi bir araya gelerek son çalışmaları ve hazırlıkları gözden geçirdi. Amasra İlçe Milli Eğitim Müdürü Oğuzhan Acar projelerinin yetişkin eğitimi ile ilgili olduğunu amaçlarının yetişkinlere öğrenmenin yaşının olmadığını hatırlatmak ve onları her alanda öğrenmeye motive etmek olduğunu belirtti. Proje kapsamında Amasra’da yetişkinlere yönelik çeşitli kurslar açtıklarını belirten Acar, bu vesileyle yetişkinlerin ihtiyaç duydukları ve kendilerini yetiştirmek istedikleri alanlarda kurslara katıldığını belirtti. Projenin ilk hareketliliğinin Aralık ayında İspanya’da, ikinci hareketliliğinin Mayıs ayında Polonya’da yapıldığını belirten Acar Estonya’da yetişkin eğitimi sistemini ve yetişkinleri nasıl öğrenmeye motive ettiklerini yerinde görme fırsatı bulacaklarını ve bunun yararlanıcılar için güzel bir tecrübe olacağını belirtti. Acar son olarak, projenin İspanya, Polonya, Estonya ve Norveç’teki kurumlarla işbirliği içerisinde yürütüldüğünü ve 1 yıldır devam eden projenin bu yıl sonunda Norveç hareketliliği ile biteceğini belirtti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327