Adana’nın Tarihsel Zenginlikleri Tur Operatörlerinin Gündeminde

Adana’nın sahip olduğu zengin tarihi ve kültürel değerlerin tanıtım çalışmalarına önemli bir ivme kazandıran İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) yönetim kurulu üyeleri ve bazı seyahat acentelerinin...

Adana’nın Tarihsel Zenginlikleri Tur Operatörlerinin Gündeminde
Adana’nın sahip olduğu zengin tarihi ve kültürel değerlerin tanıtım çalışmalarına önemli bir ivme kazandıran İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) yönetim kurulu üyeleri ve bazı seyahat acentelerinin sahipleri ile Adanalı sanayici ve işadamlarına yönelik olarak, gezi turları düzenledi.
Turizm Acentelerinin temsilcileri, gezinin ardından Kurban Bayramı tur programlarına Adana’yı da dahil ettiklerini açıkladı. Bu durum, Adana’ya yönelik yerli ve yabancı turist sayısının artması konusundaki beklentileri perçinledi.
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nce konu hakkında yapılan açıklamada, gezilerin düzenleniş amacının Adana’nın sahip olduğu doğal, tarihi, kültürel ve turistik değerleri, mümkün olduğunca geniş kitlelere ulaştırmak ve kent turizmindeki başarı çıtasını çok daha yükseklere taşımak olduğu belirtildi.
Anavarza Antik Kenti’nin yanı sıra Yumurtalık Antik Kentinde bulunan Hippokampos ve Eros Mozaiği, Sirkeli Höyük, Yılankale gibi yerlerin incelendiği gezi turlarında katılımcılara ayrıntılı bilgiler verilirken, yerli ve yabancı turistlerin bölgeye yönelik ilgisinin artması için, tüm turizm gönüllülerinin istekli ve duyarlı davranması gerektiği vurgulandı.
ADANA, YERLİ VE YABANCI MİSAFİRLERİNİ AĞIRLAMAYA HAZIR
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü yetkililerince, bu tür gezilerin önümüzdeki süreçte artarak süreceği belirtilen açıklamada, “İlimizin doğal, tarihi ve turistik değerlerinin tanıtılması amacıyla, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği üyelerimiz, seyahat acenteleri temsilcilerimiz ve işadamlarımıza yönelik olarak gerçekleştirilen gezi hayli yararlı olmuştur. Anavarza Antik Kenti, Yumurtalık Antik Kenti, Sirkeli Höyük, Yılankale gezi ekibi tarafından incelenerek ilimize gelecek olan turist kafilelerinin gezi destinasyonu içine alınmasına yönelik değerlendirmelerde bulunulmuştur. Gezi turlarının ardından acente temsilcilerimiz, önümüzdeki Kurban Bayramında İlimize tur düzenleyeceklerini ifade etmişlerdir. Tarih boyunca farklı uygarlıklara ev sahipliği yapan bereketli topraklarından, tarih ve kültür fışkıran ilimizin tarihsel ve turistik değerlerinin tanıtılması ve turizm alanında hak ettiği yeri alması yönündeki çabalar, kararlılıkla sürdürülecektir” görüşlerine yer verildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327