Ağrı’da 9. Sınıflara Uyum Eğitimi

Milli Eğitim Bakanlığı’nca özellikle okul terklerini azaltmak ve okula uyumu sağlamak amacıyla 9. sınıf öğrencileri için düzenlenen uyum eğitiminin pilot uygulaması Ağrı’da başladı.Türkiye’deki 10 pilot okul arasında bulunan Nurettin...

Ağrı’da 9. Sınıflara Uyum Eğitimi
Milli Eğitim Bakanlığı’nca özellikle okul terklerini azaltmak ve okula uyumu sağlamak amacıyla 9. sınıf öğrencileri için düzenlenen uyum eğitiminin pilot uygulaması Ağrı’da başladı.
Türkiye’deki 10 pilot okul arasında bulunan Nurettin Dolgun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de bu çerçevede eğitime başladı. Okul bahçesinde düzenlenen uyum eğitimi programına İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, Milli Eğitim Müdür yardımcıları İshak Hasanoğlu ve Yakup Turan, şube müdürleri, okul müdürleri ile öğrenci ve veliler katıldı. Programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, uyum eğitimini anlattı. Uyum eğitimi kapsamında öğrencilerin tanışma, okulun tanıtılması, kuralların belirlenmesi, öğrencilerin okulu tanıması ve çevrenin tanıtılması gibi etkinlikler düzenleyeceği belirtildi.
Program sonrası katılımcılara yöresel yemeklerden ‘Halise’ ikram edildi. Daha sonra mobilya atölyesinde incelemelerde bulunan Dursun, okul yöneticilerinden bilgi aldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327