AĞRILI BOKSÖR TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU

Ağrılı boksör Bayram Malkan, Türkiye Yıldız Erkekler Ferdi Boks Şampiyonası’nda Türkiye birincisi oldu.Türkiye Boks Federasyonu tarafından Artvin’de düzenlenen Türkiye Yıldız Erkekler Ferdi Boks Şampiyonası’na katılan Ağrılı boksör...

AĞRILI BOKSÖR TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU
Ağrılı boksör Bayram Malkan, Türkiye Yıldız Erkekler Ferdi Boks Şampiyonası’nda Türkiye birincisi oldu.
Türkiye Boks Federasyonu tarafından Artvin’de düzenlenen Türkiye Yıldız Erkekler Ferdi Boks Şampiyonası’na katılan Ağrılı boksör Bayram Malkan, Türkiye şampiyonu oldu. Türkiye’nin dört bir tarafından katılımın olduğu şampiyonada 48 ilden, yaşları 15-16 olan 515 sporcu ringe çıktı. 46 kilodan artı 80 kiloya kadar 13 sıklette yapılan müsabakalar 26 Ocak 2015 tarihinde oynanan ilk eleme maçları ile başladı. Artvin Merkez Spor Salonu’na kurulan iki ayrı ringde oynanan maçlarda, sporcular kendi sıkletlerinde şampiyon olmak için mücadele etti. Çekişmeli ve Fair-Play kuralları içinde geçen maçlarda dereceye giren sporcular, 2020 ve 2024 olimpiyatlarında ülkemizi temsil etmeye aday oldular.
Ağrılı Bayram Malkan, 70 kiloda rakibini yenerek Türkiye şampiyonu oldu. Bayram Malkan, Yıldız Erkekler Şampiyonası’nda birinci olarak milli takım kampına katılmaya hak kazandı. Bayram Malkan, kampın ardından ülkemizi uluslararası müsabakalarda da temsil edecek.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327