Ahlat’ta Kobani Gerginliği

Bitlis’in Ahlat ilçesinde Kobani’ye yapılan saldırıları kınamak amacıyla bir araya gelen grup ile güvenlik güçleri arasında olaylar çıktı.İlçenin Selçuklu Çarşı meydanında Kobani’deki IŞİD saldırılarını protesto eden bir grup,...

Ahlat’ta Kobani Gerginliği
Bitlis’in Ahlat ilçesinde Kobani’ye yapılan saldırıları kınamak amacıyla bir araya gelen grup ile güvenlik güçleri arasında olaylar çıktı.
İlçenin Selçuklu Çarşı meydanında Kobani’deki IŞİD saldırılarını protesto eden bir grup, basın açıklamasının ardından, bazı işyerlerine taş atmaya başlayınca güvenlik güçleri hemen olaya müdahale etti. Bunun üzerine eylemciler polise, taş, havai fişek ve molotof kokteyli ile karşılık vermesi üzerine güvenlik güçleri biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti. Göstericiler yapılan müdahalenin ardından ara sokaklara dağıldı. Göstericiler, ilk belirlemelere göre ilçede bir ATM’yi tahrip ederken, Selçuklu İlköğretim Oklulu’nun ise camlarını kırdı. Öte yandan güvenlik güçlerinin zamanında müdahalesi olayların büyümesini engellerken, polis ekipleri ve jandarma ise olası bir duruma karşı teyakkuzda bekliyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327