Ahtapot bebek görenleri şaşırtıyor

Uganda'da 3 ay önce dünyaya gelen bebek herkesi hayrete düşürdü. Paul Mukisa bebeğin 4 kolu ve 4 bacağı var.

Ahtapot bebek görenleri şaşırtıyor
Uganda'nın doğusunda Nabigingo isimli küçük bir köyde 3 ay önce dünyaya gelen Paul Mukisa bebek, parazit ikizinden başarılı bir ameliyat sonucu kurtuldu.

BEBEĞİ GÖRÜNCE ŞOK OLDULAR

Margaret Awino ve Boniface Okongo oğulları Paul'ün doğumundan hemen sonra gördükleri manzara karşısında hem keder hem şaşkınlık içindeydiler, en yakın hastaneye koşturdular. Hastanenin kısıtlı imkanlarıyla yapabileceği bir şey yoktu.

BEBEĞİN 4 KOLU VE 4 BACAĞI VARDI

Yerel sağlık çalışanları kederli anne babaya Uganda'nın başkenti Kampala'da bulunan Mulago Hastanesi'ni tavsiye etti. Mulago Hastanesi'nde çalışan çocuk cerrahı doktor John Sekabira'nın başında olduğu ekip küçük Paul'ü muayene edince çok ilginç bulgularla karşılaştı. Üç aylık Paul'ün sadece dört kolu ve dört bacağı yoktu. Aynı zamanda kalbi ve karaciğeri normal bir insana göre yanlış yerlerdeydi. Doktor Sekabira küçük çocuğun leğen kemiğini de parazit ikiziyle paylaştığını tespit etti.

VÜCUDUNDAN PARAZİT İKİZ ALINDI

Doktorlar çocuğun bünyesinin ameliyatları kaldırabilmesi ve organların yeterince büyümesi için üç ay beklediler. 18 ağustos günü Mulago Hastanesi'nde peş peşe üç ameliyat sonucunda küçük Paul'ün bedeninden parazit ikiz başarıyla alındı.
Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2014, 09:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327