Aile Hekimleri Eyleme Başlıyor

Aile hekimleri, 27 Kasım’dan itibaren eylem başlatıyor. Mersin Aile Hekimleri Derneği (MAHDER) Başkanı Dr. Gürbüz Şen, twitter üzerinden 27 Kasım’da yapacakları ilk uyarıyla başlayacakları eylemlerinin 29 Kasım ve 13 Aralık’ta Sağlık...

Aile Hekimleri Eyleme Başlıyor
Aile hekimleri, 27 Kasım’dan itibaren eylem başlatıyor. Mersin Aile Hekimleri Derneği (MAHDER) Başkanı Dr. Gürbüz Şen, twitter üzerinden 27 Kasım’da yapacakları ilk uyarıyla başlayacakları eylemlerinin 29 Kasım ve 13 Aralık’ta Sağlık bakanlığı önünde devam edeceğini, Mersin’de ise 12 Aralık’ta iş bırakacaklarını bildirdi.
MAHDER Başkanı Şen, yazılı bir açıklama yaparak, önümüzdeki günlerde gerçekleştireceklere eylemlere ilişkin bilgi verdi. MAHDER’in, hekimlerin meslek ilkeleri, iş güvenceleri, gelecekleri ve hekimlik onuru için üyesi olduğu Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu ile Sağlıklı Aile Hekimliği Platformu’nun ilan edilen eylem ve etkinliklerinin, mücadelelerini ve kazanımlarını büyüteceğine inançlarının tam olduğunu belirten Şen, “Bu nedenle Mersin Aile Hekimleri Derneği olarak daha önceden ilan ettiğimiz iş bırakma takvimimizi tüm aile sağlığı merkezleri çalışanları olarak bir ve bir arada olduğumuzu göstermek için iptal ediyoruz. Biz Mersin Aile Hekimleri Derneği olarak 12 Aralık Cuma günü iş bırakacağız. İlk uyarımızı 27 Kasım 2014 günü twitter eylemi ile başlatacağız. 28 Kasım 2014 günü aile sağlığı merkezlerimizde siyah kurdele takarak çalışacağız. Halkımıza poliklinik esnasında neden nöbet tutamayacağımızı anlatacağız. Tüm taleplerimizi karşılayacak kanun ve yönetmelik değişikliklerinin bizlerle paylaşılarak düzenlenmesi talebiyle 29 Kasım 2014 ve 13 Aralık 2014 günlerinde Sağlık Bakanlığı önünde olacağız ve tek taraflı sözleşmeye hayır diyeceğiz” dedi.
Dr. Şen, tüm meslektaşlarını ve aile sağlığı merkezleri çalışanlarını da Sağlık Bakanlığı önünde olmaya davet etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327