Ak Parti Grup Başkan Vekili Elitaş: “12 Eylül’de O Süreci Yapanları Lanetle Anıyorum”

Kayseri’nin İncesu ilçesinde gerçekleştirilen Geleneksel İncesu Üzüm Festivali’ne katılan AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş “12 Eylül de ’sağcı solcu’ dediler insanları birbirine kırdırttılar. 12 Eylül’de o süreci yapanları...

Ak Parti Grup Başkan Vekili Elitaş: “12 Eylül’de O Süreci Yapanları Lanetle Anıyorum”
Kayseri’nin İncesu ilçesinde gerçekleştirilen Geleneksel İncesu Üzüm Festivali’ne katılan AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş “12 Eylül de ’sağcı solcu’ dediler insanları birbirine kırdırttılar. 12 Eylül’de o süreci yapanları lanetle anıyorum” dedi.
Geleneksel olarak her yıl düzenlenen İncesu Üzüm Festivali’nde konuşan Elitaş “12 Eylül de ’sağcı solcu’ dediler birbirlerine kırdırttılar, 1.5 - 2 yıllık süre içerisinde 5 bin tane ana kuzusu, bu vatanın evladı, üniversiteli genç hayatını kaybetti. 12 Eylül’de o süreci yapanları lanetle anıyorum” dedi.
"Millet darbecilere karşı yapılan anayasa değişikliği ile ders vermiştir" diyen Elitaş “12 Eylül 2010 tarihinde 12 Eylül darbesini ve bu aradaki geçiş evreleri ve demokrasiye balans ayarı yapılan dönemleri, 12 Eylül 2010 tarihinde bu millet darbecilere karşı yapılan anayasa değişikliği ile önemli bir ders vermiştir. İnşallah bundan sonra da darbeye heveslenenlerin heveslerinin kırıldığı 12 Eylül 2010 tarihi çok önemli bir gün olarak anılacaktır diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327