Ak Parti Kongreye Gidiyor

Bilecik’in Bozüyük ilçesinde AK Parti İlçe Başkanı Mesut Çetin, Kadın Kolları Başkanı Gülcan Bayraktar ve Gençlik Kolları Başkanı Kadir Ünal ile birlikte bir basın açıklaması yaparak ’Hep Birlikte Yeni Türkiye’ sloganıyla yola...

Ak Parti Kongreye Gidiyor
Bilecik’in Bozüyük ilçesinde AK Parti İlçe Başkanı Mesut Çetin, Kadın Kolları Başkanı Gülcan Bayraktar ve Gençlik Kolları Başkanı Kadir Ünal ile birlikte bir basın açıklaması yaparak ’Hep Birlikte Yeni Türkiye’ sloganıyla yola çıkılan 5.’inci olağan kongre sürecini değerlendirdi. Kongre sürecinin işleyişi hakkında bilgiler verdi.
Mesut Çetin, öncelikle ülke genelinde yaşanan terör olaylarını kınadı ve en kısa sürede sona ermesi temennisinde bulundu. Yaşanan şiddet ortamında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza ve şehitlerimize Allah’tan rahmet dilerken ailelerine de başsağlığı diledi. Başkan Mesut Çetin açıklamasında "İlçe genelindeki delege seçimleri tüm köy ve mahallerde 12 Ekim 2014 günü aynı gün ve saatte yapılacaktır. Böylece parti içi demokrasinin ve seçmenimizle bütünleşmenin en önemli temeli köy ve mahallerimizde atılmış olacaktır. Daha sonra kongre takvimine uygun olarak 1 Kasım - 31 Aralık 2014 tarihleri arasında ilçe kongreleri ve 22 Kasım 2014 - 22 Şubat 2015 tarihleri arasında da İl Kongreleri gerçekleştirilecektir" dedi.
İlçe Başkanı Mesut Çetin, yaptığı açıklamada, "AK Parti Siyasi Hayata başladığı 14 Ağustos 2001 tarihinden itibaren aziz milletimize taahhüt ettiği ve bugün Yeni Türkiye olarak tanımladığımız demokratikleşme, refah toplumu, kalkınma, öncü ülke olma, ilerleme ve büyük medeniyetimizi geleceğe taşıma süreçlerinin tamamını siyasi yolculuğunun ve büyük başarı hikâyesinin bir destanı olarak gerçekleştirmektedir. AK Parti demokrasiye, milletin değerlerine, ülkemizin birlik ve beraberliğine gösterdiği sadakatle; darbe kurallarını, vesayet sistemini ve gerileme dönemlerini sona erdirmiştir. AK Parti Kurucu Genel Başkanı, Lideri Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve bu büyük davaya inanmış kadrolarıyla birlikte yüzyılımızın ilk 13 yılında kimsenin hayal bile edemediği 1.’inci atılımı gerçekleştirmiştir. Bu atılımın kaynağı demokratik meşruiyet, siyasal meşruiyet ve 9 seçimde milletimizin ortaya koyduğu büyük destektir. Şimdi hedefimiz Cumhuriyetimizin 100. Yılı olan 2023’te 2.’inci atılımı tamamlamaktır. AK Parti, bu yeni aşamada milletin sesi olmaya devam edecektir. Daima milletimizin yanında olmaya, milletimizin dilini konuşmaya, onunla olan gönül bağını korumaya devam edecektir. 5. Olağan Kongre çalışmalarımızın partimize ve milletimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327