Ak Parti’de Kongre Hazırlıkları

Ak Parti Eskişehir İl Başkanı Dündar Ünlü, kongre süreci ile ilgili bir basın toplantısı düzenledi.Konuşmasına, Kobani eylemlerinde yaşamını yitirenler için baş sağlığı, yaralılar için acil şifalar dileyerek başlayan Ünlü, AK...

Ak Parti’de Kongre Hazırlıkları
Ak Parti Eskişehir İl Başkanı Dündar Ünlü, kongre süreci ile ilgili bir basın toplantısı düzenledi.
Konuşmasına, Kobani eylemlerinde yaşamını yitirenler için baş sağlığı, yaralılar için acil şifalar dileyerek başlayan Ünlü, AK Parti demokrasiye, milletin değerlerine, ülkenin birlik ve beraberliğine gösterdiği sadakatle; vesayet sistemini ve gerileme dönemlerini sona erdirdiğini belirtti. Dündar Ünlü, "AK Parti’nin önümüzdeki hedefi; başlayan 5. Olağan Kongre süreciyle birlikte 2015 seçimlerinden başarıyla çıkmak, aziz milletimize verdiği sözü tutarak 2023, 2053, 2071 Türkiye’sine istikrarla, huzurla, gelişmeyle ve selametle ulaşmaktır. Bugüne kadar siyaseti güçlendiren ve itibar kazandıran AK Parti Beşinci Olağan Kongresinden elde edeceği güç, kongrelerden çıkaracağı enerji birlik ve beraberlik anlayışı ile milli iradeyi bu topraklarda hâkim kılmaya devam edecektir. Kongrelerimiz millet egemenliğinin, millet iradesinin ve millet iktidarının kaynağıdır."
5. OLAĞAN KONGRE SÜRECİ
Gerçekleştirilecek olan 5. Olağan Kongre takviminin 15 Eylül 2014 tarihinde başladığını aktaran Ünlü, "5. Olağan Kongre sürecimizin ilk ve en önemli aşaması köy ve mahalle delege seçimleridir. Delege seçimleri parti içi demokrasinin temel taşıdır. Bunun için delege seçimleri köy, mahalle ve beldelerimize kayıtlı tüm üyelerimizin katılımı ile mahallinde ve sandık konularak yapılacaktır. Delege seçimleri partimizin ve toplumumuzun her kesimini kucaklayan adil bir anlayış ile tüzüğümüzde ve yönetmeliğimizde belirtilen kıstaslar ve ilkeler göz önüne alınarak gerçekleştirilecektir. Daha sonra Kongre takvimine uygun olarak 1 Kasım - 31 Aralık 2014 tarihleri arasında ilçe kongreleri ve 22 Kasım 2014 - 22 Şubat 2015 tarihleri arasında da il kongreleri gerçekleştirilecektir" diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327