Ak Partili Soğanda, “hakkamızı Helal Etmiyoruz”

AK Parti Van İl Başkanı Zahir Soğanda, geçtiğimiz günlerde Demokratik Bölgeler Partisi’ne (DBP) geçiş yapan AK Parti Belediye Meclis üyesine haklarını helal etmediğini söyledi.Geçtiğimiz günlerde Adalet ve Kalkınma Partisi İpekyolu Belediye...

Ak Partili Soğanda, “hakkamızı Helal Etmiyoruz”
AK Parti Van İl Başkanı Zahir Soğanda, geçtiğimiz günlerde Demokratik Bölgeler Partisi’ne (DBP) geçiş yapan AK Parti Belediye Meclis üyesine haklarını helal etmediğini söyledi.
Geçtiğimiz günlerde Adalet ve Kalkınma Partisi İpekyolu Belediye Meclis üyeliğinden istifa ederek Demokratik Bölgeler Partisi’ne (DBP) katılan Hakkı Cemal’a tepki gösteren AK Parti İl Başkanı Zahir Soğanda, bu geçişin hiçbir şekilde açıklamasının olamayacağını ifade etti. Soğanda, ’’Bir siyasi partinin oyları ile bir yerlerde görev aldıktan sonra o siyasi partiyi bırakmak ne kadar etiktir? AK Parti’nin oyları ile İpekyolu Belediye Meclis üyesi olan Hakkı Cemal, yerel seçimlerin üzerinde 6 ay geçtikten sonra partimize istifa dilekçesini göndererek DBP’ye katılım sağlıyor. Eğer bu kişi yaptığı hareketin etik olduğunu düşünüyorsa sadece partimizden değil, meclis üyeliğinden de istifa etmelidir. Bu meclis üyesinin bazı akraba ve çevreleri geçmişte de partimizden uygun olmayan bazı taleplerde bulunmuşlardır. Bu talepleri partimizce uygun görülmeyip kabul edilmeyince istifa etme gereği duymuştur. Bu katılım, AK Parti seçmenine büyük bir ihanettir. Davası olduğu partiden birkaç bahane üreterek başka bir partiye geçiş yapmanın hiçbir etik yanı olmamakla birlikte hiçbir şekilde de açıklaması olamaz. İnanıyorum ki AK Parti seçmeni o şahsa hakkını helal etmeyecektir. Bu olay karşısında ne yazık ki şaşkınlığımı ve üzüntümü ifade etmek istiyorum. Bizlerde bu şahsa hiçbir şekilde hakkımızı helal etmiyoruz’’ dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327