Akdeniz İletişim 24 Ödülle Dördüncü Kez Türkiye Şampiyonu

Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi, AYDIN Doğan Vakfı (ADV) tarafından düzenlenen “26. Genç İletişimciler Yarışması”nda toplam, 24 ödül alarak üst üste dördüncü kez Türkiye birincisi oldu.İstanbul’da düzenlenen ödül töreninde...

Akdeniz İletişim 24 Ödülle Dördüncü Kez Türkiye Şampiyonu
Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi, AYDIN Doğan Vakfı (ADV) tarafından düzenlenen “26. Genç İletişimciler Yarışması”nda toplam, 24 ödül alarak üst üste dördüncü kez Türkiye birincisi oldu.
İstanbul’da düzenlenen ödül töreninde 8 birincilik, 6 ikincilik ve 10 üçüncülük kazanan Akdeniz İletişim aynı zamanda yarışma tarihinde bir rekora da imza atarak, 24 ödülle birinciliği göğüsleyen ilk ve tek fakülte olma başarısını gösterdi. Yazılı, görsel, işitsel, reklâm, halkla ilişkiler ve internet yayıncılığı ana dallarında düzenlenen yarışmaya, 19 üniversite binin üzerinde çalışmayla katılırken, Akdeniz Üniversitesi en yakın rakibinin iki katından fazla ödül kazandı. 4 yıldır birinci olan ve her yıl ödül sayısını arttıran Akdeniz İletişim, 23. Genç İletişimciler Yarışması’nda 14, 24. Genç İletişimciler Yarışması’nda 19 ve 25. Genç İletişimciler Yarışması’nda da 15 ödül kazanmıştı.
Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Bilal Arık yarışma sonuçlarını şöyle değerlendirdi;
“Öncelikle, bu gururu dördüncü kez yaşamaktan dolayı çok mutlu olduğumu belirtmek istiyorum. 26 yıllık yarışma tarihinin rekorunu kıran sevgili öğrencilerimi ve değerli hocalarımı yürekten kutlarım. Bu başarının tesadüf olmadığını, bir kez daha gösterdik. Arkasında büyük bir emek ve özveri var. Dolayısıyla ödül almasa da, bu süreç sonunda harika üretimler gerçekleştiren tüm öğrencilerimi de özellikle kutlamak isterim. Onların da, arkadaşlarını yürekten desteklediklerini, onların yanlarında, onlar kadar mutlu olduklarını görmek benim için çok anlamlı. Çünkü biz, Akdeniz Üniversitesi’nin hedefleri doğrultusunda daima en iyiyi hedefleyen, zamana, mekana ve sabra inat, her sene üretiminin niteliğini arttıran, beraber sevinen, beraber üzülen harika bir takımız. Ortak paydamız daha iyi eğitim, bu yolda öğrencilerimiz ve hocalarımızla omuz omuza yürümeye ve güzel üretimler gerçekleştirmeye devam edeceğiz.”
Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerinin kazandığı ödüller ve kategorileri şu şekilde açıklandı:
”Haber- Haber Araştırma: Abdullah Özkan, Atölye Dergisi’nde yer alan "Adaletsizliğe Uğradılar, Adalet Oldular" adlı çalışmasıyla ikincilik ödülü; Haber- Haber Araştırma: Sevgim Ülgen Deliktaş, Akdeniz İletişim Gazetesi’nde yer alan “Fotoğrafçı Köy’den Selfie İsyanı” adlı çalışmasıyla üçüncülük ödülü; Röportaj: Esin Çetin, Atölye Dergisi’nde yer alan "Bu Utanç Hafızalardan Silinmez" adlı çalışmasıyla birincilik ödülü; Röportaj: Ceren Paslı, Akdeniz İletişim Gazetesi’nde yer alan "Tutuklu Kaldığı Cezaevi’ne Müdür Oldu" adlı çalışmasıyla üçüncülük ödülü; Spor Haberi: Örgün İmamoğlu, Akdeniz İletişim Gazetesi’nde yer alan “60 Kemoterapi, 90 Dakikalık Aşk” adlı çalışmasıyla ikincilik ödülü; Spor Haberi: Selin Maden, Atölye Dergisi’nde yer alan “Çadırkentin Yırtık Ayakkabılı Şampiyonu” adlı çalışmasıyla, üçüncülük ödülü; Mizanpaj: Nagihan Ünlü, Akdeniz İletişim Gazetesi’nde yer alan "Objektifini Yüreğine Takan Çocuklar Çıktı" adlı çalışmasıyla birincilik ödülü; Belgesel: Muhammet Beyazdağ, “Çirok”adlı çalışmasıyla üçüncülük ödülü; Radyo Haber Programı: Gamze Doğan ve Gamze Gül Tatlı, “Kömür Karası” adlı çalışmasıyla üçüncülük ödülü; Radyo Müzik Programı: Burak Korkmaz, “Kalemin Ruhu” adlı çalışmasıyla üçüncülük ödülü; Radyo Şov Programı: Oktay Şenol, “Şen-Ol Şov” adlı çalışmasıyla birincilik ödülü; İnternet Reklamı: Gökhan Kesmen ve Sefa Koç, “Axa Sigorta” adlı çalışmasıyla üçüncülük ödülü; Açıkhava Reklamı: Aslıhan Çılkadaroğlu, Timuçin Kazan ve İpek Kızılcıklı, “Lösev Bağış Projesi: Benim Umudum Sen Ol”, adlı çalışmasıyla ikincilik ödülü; İnternet Sitesi: Ayşe Çengel ve Cem Ilgazlı, “www.sokaginritmi.com”, adlı çalışmasıyla birincilik ödülü; İnternet Sitesi: Turgut Yılmaz, “www.topuklukramponlar.net”, adlı çalışmasıyla ikincilik ödülü; İnternet Sitesi: Seda Özkişi, “www.salladimtuttu.com”, adlı çalışmasıyla üçüncülük ödülü; İnternet Sosyal Medya Projesi: Mert Ercan, “www.banaoylebakma.com”, adlı çalışmasıyla birincilik ödülü; İnternet Sosyal Medya Projesi: Cem Ilgazlı ve Pelin Özkaya, “www.hepbirumutvar.com”, adlı çalışmasıyla ikincilik ödülü; İnternet Sosyal Medya Projesi: Taylan Ahen ve Ayşe Çengel, “www.kaderdegil.com”, adlı çalışmasıyla üçüncülük ödülü; İnternet Medya Sitesi: Enes Samed Budak, Emre Gündoğdu, Selin Maden ve Abdullah Özkan, “www.akilhaberajansi.com”, adlı çalışmasıyla birincilik ödülü; İnternet Medya Sitesi: Sema Çelikkaya, Selin Türkkuşağı ve Bahar Gençoğlu “www.cocuklarindunyasi.org”, adlı çalışmasıyla üçüncülük ödülü; Kurumsal İletişim Projesi: Özge Dinç, Ayşe Keyik, Gülfem Kurt ve Müge Üçtop, "Gülümse Hayata MS Derneği" adlı çalışmalarıyla birincilik ödülü; Ürün-Hizmet Tanıtım Projesi: Timuçin Kazan, İpek Kızılcıklı ve Gülfem Kurt "Rocco Şeker" adlı çalışmalarıyla birincilik ödülü;Sosyal Sorumluluk Projesi: Özge Dinç, Pelin Özkaya, Müge Üçtop ve Çağla Uysal, "Sanatla Büyüsün Çocuklar" adlı çalışmalarıyla ikincilik ödülü kazandı.”
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327