Akid’den, 25 Kasım Açıklaması

Adıyaman Girişimci Kadın Kadınlar ve İstihdam Derneği (AKİD) tarafından, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü münasebetiyle, bir basın açıklaması düzenlendi.Düzenlenen basın açıklamasını okuyan Adıyaman...

Akid’den, 25 Kasım Açıklaması
Adıyaman Girişimci Kadın Kadınlar ve İstihdam Derneği (AKİD) tarafından, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü münasebetiyle, bir basın açıklaması düzenlendi.
Düzenlenen basın açıklamasını okuyan Adıyaman Girişimci Kadın Kadınlar ve İstihdam Derneği Başkanı Birsen Günay, “Adıyaman Girişimci Kadın Kadınlar ve İstihdam Derneği olarak 25 Kasım kadına yönelik şiddetin ortadan kaldırılması için uluslar arası mücadele gününde bir kez daha vurgulamak isterim ki, çığ gibi büyüyen ve bizi utanç içinde bırakan kadına karşı yapılan her türlü şiddeti kınıyoruz. Dünyanın bir çok ülkesinde ve Türkiye’de biz kadınlar değişik biçimlerde şiddete uğruyoruz. Bizler namus cinayetleri sonucunda yaşamımızı yitiren yüzlerce sessiz kadınız. Dünyada kadına yönelik şiddet, özellikle ekonomik, siyasal ve etnik sorunlarla iç içe geçerek arıtmaktadır. Aile içinde şiddet yaşanırken çocukların bu durumlardan son derece olumsuz bir şekilde etkilendiği de göz önünde bulundurulmalıdır. Ülkemizde özellikle son dönemde şiddete uğrayan kadınlar için başvuru ve sığınma evlerin sayısında artırılmasını, ücretsiz danışmanlık, psikolojik ve tıbbi destek yasal yardımın yapılmasını istiyoruz. Bereketli elleri, ışıklı gözleri güçlü yüreğiyle, üstlendiği her vazifeyi başarıyla sonuçlandıran tüm kadınlarımızı saygıyla selamlıyoruz” şeklinde konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327