AKÜZÜM’DEN TAŞERON İŞÇİLERİ AÇIKLAMASI

Hak-İş Konfederasyonu’na bağlı Öz Büro-İş Sendikası Diyarbakır Bölge Temsilcisi Mehmet Aküzüm, taşeron işleriyle ilgili yaptığı açıklamasında sendika olarak işçilerin yanında yer alacaklarını söyledi.Öz Büro - İş Sendikası...

AKÜZÜM’DEN TAŞERON İŞÇİLERİ AÇIKLAMASI
Hak-İş Konfederasyonu’na bağlı Öz Büro-İş Sendikası Diyarbakır Bölge Temsilcisi Mehmet Aküzüm, taşeron işleriyle ilgili yaptığı açıklamasında sendika olarak işçilerin yanında yer alacaklarını söyledi.
Öz Büro - İş Sendikası Diyarbakır Bölge Temsilcisi Mehmet Aküzüm, taşeron işçilerinin haklarıyla ilgili son dönemlerde yapılan tartışmalarla ilgili açıklamada bulundu. Aküzüm, Öz Büro - İş Sendikası olarak, taşeron işlerinin haklarını savunduklarını dile getirerek, her zaman işçilerden yana olduklarını kaydetti. Öz Büro - İş Sendikası olarak, mevcut sendikal anlayışın aksine diyalog temeline dayalı, barışçıl, önerileri sunma prensibini benimseyen, işletme ve işyerlerinin rekabet edebilirliğini ve verimliliğini geliştirici politikaların oluşturulmasında işverenle birlikte çözüm arayışlarına katkı sunmayı önemsediklerini aktaran Aküzüm, “Sendikamız dayatmacı, ortak sosyal taraflar arasında diyaloga önem vermeyen, dar kalıp ideolojik yaklaşımları ilkeselleştirmiş sendikal anlayışın; günümüz gerçekliği ile bağdaşmadığına ve çalışanların hak aramalarında önemli bir araç olamayacağına inanmaktadır. Öz Büro - İş Sendikası’nın ortaya koyduğu bu sendikal anlayışın, gelişen ve değişen dünya şartlarının, aynı hızda değişen çalışma ilişkilerine uyum sağlamada önemli olduğunu kavramakta ve üyesi bulunduğu Hak-İi Konfederasyonu ve kendi ilkelerinden asla taviz vermeden örgütlenmede öncelikle üyesi çalışanların hak ve menfaatlerinin her türlü değerin üzerinde yer alacağını ve bu durumun asla değişmeyeceğini taahhüt etmektedir. Diyarbakır ve ilçelerimizde bulunan taşeron çalışanlarımızın her türlü hak ve hukuklarını bu anlamda arıyoruz” dedi.
Aküzüm, açıklamasında 25 Ocak’ta yapılan AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı Kongresi’de başkan seçilen Muhammed Akar’a tebriklerini illetti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327