Ali İsmail Davası Kararına Tepki Yürüyüşü

Eskişehir’de bir grup, Gezi Parkı eylemleri sırasında hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz davası kararına karşı eylem yaptı.Güvenlik gerekçesiyle Kayseri’de görülen 4’ü polis 4’ü sivil olmak üzere 8 kişinin yargılandığı dava...

Ali İsmail Davası Kararına Tepki Yürüyüşü
Eskişehir’de bir grup, Gezi Parkı eylemleri sırasında hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz davası kararına karşı eylem yaptı.
Güvenlik gerekçesiyle Kayseri’de görülen 4’ü polis 4’ü sivil olmak üzere 8 kişinin yargılandığı dava bugün sonuçlandı. Ali İsmail Korkmaz ile ilgili davada, polisler Mevlüt Saldoğan ve Yalçın Akbulut’a 10 yıl hapis, 3 fırıncı da 6’şar yıl 8’er ay ceza almış. 3 kişi ise beraat etmişti.
Karara tepki göstermek için İsmet İnönü Caddesi’nde bir alışveriş merkezi önünde toplanan grup, burada bir süre slogan attı. Döviz ve pankartlarla Ali İsmail Korkmaz heykelinin önüne yürüyen yaklaşık kalabalık, heykel önünde bir süre oturma eylemi gerçekleştirdi. Daha sonra Ali İsmail heykelinin önünde grup adına açıklama yapan Şahap Arpacı, haziran direnişinde Eskişehir’de öldürülen Ali İsmail Korkmaz’ın bugün davasının sonuçlandığını hatırlattı. Arpacı, “Ali İsmail Korkmaz Eskişehir’de öldürüldü, davasının görüldüğü Kayseri’de karar verildi. Ancak dava hala bitmedi. Halk bitti demeden bu dosya kapanmayacak ve bu dava bitmeyecektir” dedi.
Grup, yapılan basın açıklamasının ardından Vali Güngör Azim Tuna’yı da istifaya çağırdı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327