Amasra Ttk’ya 60 Milyon Tl’lik Modernizasyon Projesi

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Türkiye Taşkömürü Kurumu Amasra müessesinde başlatılan üretimde modernizasyon projesinin maliyetinin 60 milyon 310 bin lira olarak belirlendiğini söyledi.AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç,...

Amasra Ttk’ya 60 Milyon Tl’lik Modernizasyon Projesi
AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Türkiye Taşkömürü Kurumu Amasra müessesinde başlatılan üretimde modernizasyon projesinin maliyetinin 60 milyon 310 bin lira olarak belirlendiğini söyledi.
AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Türkiye Taşkömürü Kurumu Amasra müessesinde başlatılan üretimde modernizasyon projesi için 17,7 milyon lira harcama yapıldığını ve ayaklardan birinde mekanizasyona geçilerek üretimde artış sağlandığını, 2015 yılı yatırım programında da 27,6 milyon lira ödeneğin modernizasyon çalışmaları için ayrıldığını söyledi. Tunç, 2017 yılına kadar devam etmesi öngörülen projenin maliyetinin 60 milyon 310 bin lira olarak belirlendiğini açıkladı. Kalkınma Bakanlığınca hazırlanan 2015 yılı yatırım programında Türkiye Taşkömürü Kurumu Amasra müessesi üretimde modernizasyon projesi için bu güne kadar 17,7 milyon lira harcama yapıldığını belirten Milletvekili Tunç, ayaklardan birinde mekanizasyona geçildiğini ve üretimde artışın sağlandığını, 2015 yılı yatırım programında da 27,6 milyon lira ödeneğin modernizasyon çalışmaları için ayrıldığını söyledi. TTK’nın zarar eden bir kurum olmaktan çıkarılması için AK Parti hükümetinin gerekli adımları attığını belirten Milletvekili Tunç, bunun için üretimde modernizasyon çalışmalarını başlattıklarını belirterek, Amasra müessesinde başlayan pilot uygulamaya Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Taner Yıldız ile birlikte ocağa inerek bizzat yerinde incelediklerini söyledi. Tunç, Amasra’daki çalışmalara ilaveten 2015 yılı yatırım programında projenin ikinci aşamasının da Karadon ve Gelik’te başlayacağını bunun için de bu yıl için 27,6 milyon lira ödenek öngörüldüğünü sözlerine ekledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327