AMATÖR MAÇTA ORTALIK SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ

Bilecik’in Osmaneli ilçesinde, 1308 Osmaneli Belediyespor ile Bilecikspor arasında oynanan Bilecik 1. Amatör 16. hafta müsabakasının devre arasında ortalık savaş alanına döndü.1308 Osmaneli Belediyespor, Osmaneli İlçe Stadı’nın tadilatı...

AMATÖR MAÇTA ORTALIK SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ
Bilecik’in Osmaneli ilçesinde, 1308 Osmaneli Belediyespor ile Bilecikspor arasında oynanan Bilecik 1. Amatör 16. hafta müsabakasının devre arasında ortalık savaş alanına döndü.
1308 Osmaneli Belediyespor, Osmaneli İlçe Stadı’nın tadilatı sonrası bu sezon ilk maçını oynadığı Bilecikspor karşılaşmasının ilk yarısında 3-0 geriye düştü. İlk yarıdaki bu skor sonrası Osmanelispor taraftarı ile Bilecikspor taraftarları devre arasında birbirlerine girdiler. Sahanın yeni tadilattan çıkması ve seyirciler arasında tel örgü bulunmamasından dolayı Osmanelisporlu seyirciler Bileciksporlu seyircilerinin olduğu alana rahatça geçtiler. Bundan sonra tekme tokat birbirine giren taraftarları Bilecikspor Başkanı İsmail Cinoğlu ile Osmaneli Belediye Başkanı Münir Şahin ayırmaya çalıştı. Bu çabalar da sonuç vermeyince polis Bileciksporlu taraftarlara biber gazı sıkarak olayları engellemeye çalıştı. Polisin yetersiz kalması sonucu yaklaşık 25 dakika süren olaylar tribün liderlerinin araya girmesi sonucu yatıştı.
Olaylar nedeniyle karşılaşmanın ikinci yarısı yarım saat geç başladı. Müsabakayı tüm olumsuzluklara rağmen Bilecikspor 5-3 kazanarak deplasmandan 3 puanla döndü. Bu skor sonrası 2. sırada bulunan 1308 Osmaneli Belediyespor ile arasındaki puan farkını 7’ye indirirken, Bilecikspor’un 1 maç eksiği bulunuyor. Yaşanan olaylarda 1 kişi yaralanırken, 1 kişi de gözüne sıkılan biber gazi sonrası fenalık geçirdi. Yaralılar tedavilerinin ardından stada geri döndüler. Taraftarlar statta 8 polisin görev almasına tepki göstererek, yaşanan olayların sorumlusu olarak güvenlik güçlerini sorumlu tuttu.
Bilecikspor Başkanı İsmail Cinoğlu, yaşanan olaylarda Osmaneli Beldiye Başkanı Münir Şahin’e göstermiş olduğu duyarlı davranıştan dolayı teşekkür ederek, bu tür olayların bir daha yaşanmamasını istedi.
Olaylı maçı, Osmaneli Belediye Başkanı Münir Şahin, İl Genel Meclis Başkanı Serkan Yıldırım, Bilecik Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Nusret Tosun, Futbol İl Temsilcisi Engin Toku, Bilecik Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Fikret Karabıyık ve çok sayıda taraftar izledi.
Öte yandan maç öncesi iki takım taraftarları çiçeklerle dostluk mesajı vermişlerdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327