Anadolu Barok’tan Müzik Ziyafeti

Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tarafından düzenlenen “Oda Müziği Konseri” Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi Opera ve Balo Salonu’nda yapıldı.Anadolu Barok ekibi; kemanda Didem Güvenç, viyolonselde Emirhan Serin ve klavsende Ruba...

Anadolu Barok’tan Müzik Ziyafeti
Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tarafından düzenlenen “Oda Müziği Konseri” Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi Opera ve Balo Salonu’nda yapıldı.
Anadolu Barok ekibi; kemanda Didem Güvenç, viyolonselde Emirhan Serin ve klavsende Ruba Pekdemir ile dinleyicileri büyüledi. Ekip, öncelikle J.B. Boismortier’den “Triosonate Op. 37 No. 2 Mi Minör“ ve “Triosonate Op. 37 No. 5 La Minör” eserlerini seslendirdi. Konserin devamında ise J.P. Rameau’nun Clavecin En Concert’inden “La Pantomime”, “La Cupis”, “La Vezinet”, “La Lapopliniere”, “La Livri” ve “Tambourin” bölümlerini müzikseverlere dinletti.
Konser sonrasında Ruba Pekdemir, uzun zamandır çalıştıklarını ve çok keyifli bir çalışma dönemi olduğunu kaydetti. Pekdemir, “Burak Basmacıoğlu ve Hale Basmacıoğlu’nun yol göstermeleriyle beraber geçirdiğimiz çalışma dönemi sonrasında uyumumuz ve arkadaşlığımız sayesinde ortaya çok neşeli, güzel bir çalışma çıktı” dedi.
Pekdemir, seyirciden beklediği tepkiyi aldığını da ifade etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327