Anadolu Duo’dan Anadolu Üniversitesi’nde Konser

Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzik Bölümü Piyano Anasanat Dalı öğretim elemanlarından Doç. Lilian Tonella Tüzün ve Öğr. Gör. Özge Güncan’ın kurduğu bir piyano ikilisi olan “Anadolu Duo” grubu, 23 Ekim Perşembe günü...

Anadolu Duo’dan Anadolu Üniversitesi’nde Konser
Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzik Bölümü Piyano Anasanat Dalı öğretim elemanlarından Doç. Lilian Tonella Tüzün ve Öğr. Gör. Özge Güncan’ın kurduğu bir piyano ikilisi olan “Anadolu Duo” grubu, 23 Ekim Perşembe günü saat 19.00’da Anadolu Üniversitesi Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi Opera ve Bale Salonu’nda konser verecek.
Üniversiteden yapılan açıklamada, “2008 yılından itibaren çeşitli konserler veren ikili çalışmalarını Brezilya nasyonalist müziği ve Türk çağdaş müziği üzerine yoğunlaştırmıştır. Grup son olarak 2014 yılının nisan ayında Semih Korucu’nun "Ayna’nın Foyası" adlı eserinin dünya prömiyerini, ardından da eserin CD kaydını gerçekleştirdi. İkili 25 Ağustos 2014’te Moskova’da düzenlenen ve 22 ülkeden 128 sanatçının katıldığı "We Gather Together" başlıklı 8. Uluslararası Müzik Festivali’nde dünyaca ünlü "Rachmaninoff Hall" da bir konser vererek Anadolu Üniversitesini başarıyla temsil etti. Grup; 23 Ekim Perşembe günü saat 19.00’da Anadolu Üniversitesi Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi Opera ve Bale Salonu’nda verecekleri konserde Berkant Gençkal’ın "İki Piyano İçin Suit" adlı eserinin dünya prömiyerini ve ilk seslendirilişini gerçekleştirecek” denildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327