Anne Sütünün Faydaları İçin Stand Açıldı

Elazığ Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından, anne sütü konusunda farkındalığı artırmak, anne sütünün önemini belirtmek için Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Sağlığı Hastalıkları polikliniği binasında stant açıldı.Elazığ...

Anne Sütünün Faydaları İçin Stand Açıldı
Elazığ Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından, anne sütü konusunda farkındalığı artırmak, anne sütünün önemini belirtmek için Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Sağlığı Hastalıkları polikliniği binasında stant açıldı.
Elazığ Halk Sağlığı Müdürlüğü ’Emzirme Haftası’ nedeniyle Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Sağlığı Hastalıkları Polikliniği’nde stand açtı. Standa anne sütü hakkında bilgiler veren uzmanlar, soruları da yanıtladı. İlk 6 ay sadece anne sütü kampanyasında ülkemizde bebek yaşam oranlarının artmasını ve sağlıklı nesiller yetiştirilmesini sağlamayı amaçlayan bir kampanya düzenlendiğini belirten Elazığ Halk Sağlığı Müdürü İbrahim Halil Akkuş, "Anne sütü kampanyası boyunca, bebekler için yaşamsal öneme sahip anne sütü hakkında sağlık personeli ve anne adaylarının bilgilendirilmesi, konuyla ilgili eğitimler verilerek emzirmenin özendirilmesi ve bebek dostu hastane sayısının artırılması amaçlanmıştır. Emzirme Haftası’nda halk eğitimlerine önem verilmiştir. Bu kapsamda Elazığ Halk Sağlığı Müdürlüğü halkta anne sütü konusunda farkındalığı artırmak, anne sütünün önemini belirtmek için Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları polikliniği binasında stant açarak bilgilendirme çalışması yaptı. Stantta konu hakkında eğitim almış olan uzman arkadaşlarımız ailelere bilgilendirme yaparken, ailelerden gelen soruları da cevaplama fırsatı bularak kişilerin merak ettikleri konularda bilgilenmelerini sağladı" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327