Antalya’da ’Orhan Gencebay’ gecesi düzenlendi

EXPO 2016 Antalya'da "Orhan Gencebay Birlik ve Beraberlik Gecesi" düzenlendi. Programda sahneye çıkan ünlü sanatçılar Orhan Gencebay şarkıları seslendirdi. Gencebay ise Türkiye sevgisini anlattığı yeni bestesinin sözlerini paylaştı.

Antalya’da ’Orhan Gencebay’ gecesi düzenlendi

EXPO 2016 Antalya'daki kır aktivite alanı, birbirinden ünlü sanatçılara ev sahipliği yaptı. "Orhan Gencebay Birlik ve Beraberlik Gecesi"nde Manga, Berksan, Cengiz Kurtoğlu, Ferhat Göçer, Hande Yener, Kıraç, Kutsi, Manga, Nükhet Duru, Rafet El Roman, Seksendört, Tan, Ümit Besen, Volkan Konak, Yavuz Bingöl, Zara ve Zerrin Özer sahne aldı.


Gezegen Mehmet ve Afrikalı Ali'nin sunumlarıyla renklenen gecede sahne alan sanatçılar, Orhan Gencebay'ın sevilen şarkılarını seslendirdi. Alanı dolduran binlerce sanatsever de Gencebay şarkılarıyla unutulmaz anlar yaşadı. Sanatçılar sahnede şarkılarının yanı sıra birlik ve beraberlik mesajları da verdi. Gencebay'ın sanatı ve kişiliğine övgüler yağdıran sanatçı dostları, böyle bir gecede sahne almaktan duydukları mutluluğu dile getirdi.

TEŞEKKÜR ETTİ
Programın sonunda ise sahneye usta sanatçı Orhan Gencebay çıktı. Gencebay, "Batsın Bu Dünya" ve "Gelin Birlik Olalım" şarkılarını hayranlarıyla birlikte seslendirdi. Gecede kendisini yalnız bırakmayan sanatçılara teşekkür eden Gencebay, "Bu gece gönüllerin birliği gecesi, Vatan aşkının gecesi, bu gece aşkların gecesi" diye konuştu.

Sanatçı dostları ve hayranlarıyla birlikte olmaktan son derece mutlu olduğunu dile getiren sanatçı, "Bu güzel günde sizlerle beraber olduğum için son derece mutluyum, gururluyum, sizleri çok seviyorum" dedi. Gencebay, kendisiyle özdeşleşen "Berhudar olun" sözüyle herkese teşekkür etti.

YENİ BESTESİNİN SÖZLERİNİ OKUDU
Gencebay, birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği gecede Türkiye sevgisini anlattığı yeni bestesinin sözlerini de sevenleriyle paylaştı. Gencebay'ın yeni bestesinin sözleri şu dizelerden oluşuyor:

"Sen benim cennetim, hür vatanımsın/Sen ecdadımın yadigarısın/Varlığım uğruna armağan olsun/Vatanım, toprağım, canım Türkiyem/Hem ekmeğim hem suyumsun/Vazgeçilmez namusumsun/Aşığınım, dünya duysun canım Türkiyem/Uğrunda can veren canlarımız var/Çıktık sonsuza bayrağımızla/Allah'ın yolunda imanımızla/Biz bize yeteriz canım Türkiyem/Hem ekmeğim hem suyumsun/Vazgeçilmez namusumsun/Aşığınım, dünya duysun canım Türkiyem."

Uzun süre alkışlanan Gencebay'a gecenin sonunda Expo 2016 Antalya'da "Küçük Ağa Sihirli Ormanda" oyununu sahneleyen oyuncu Emir Berke Zincidi ve arkadaşları çiçek verdi. Orhan Gencebay, hayranlarını selamlayarak sahneden ayrıldı.

 

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2016, 14:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327