ARAPDER İKİ AŞİRETİ BARIŞTIRDI

Şanlıurfa’da, iki aile arasındaki kız alıp verme nedeniyle çıkan husumet barışla sonuçlandı.Eyyübiye İlçesinde geçtiğimiz günlerde Bal ve Dilek aileleri arasında kız alıp verme nedeniyle kavga çıkmış 13 kişi yaralanmıştı. Kavganın...

ARAPDER İKİ AŞİRETİ BARIŞTIRDI
Şanlıurfa’da, iki aile arasındaki kız alıp verme nedeniyle çıkan husumet barışla sonuçlandı.
Eyyübiye İlçesinde geçtiğimiz günlerde Bal ve Dilek aileleri arasında kız alıp verme nedeniyle kavga çıkmış 13 kişi yaralanmıştı. Kavganın ardından iki aile arasında oluşan husumet, Türkiyeli Araplar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (ARAPDER) Genel Başkanı Şükrü Kırboğa’nın araya girmesi sonucu barış ile sonuçlandı. İki aileyi Harran Konuk Evi’nde bir araya getiren ARAPDER Başkanı Kırboğa, sonuçta barışın gerçekleşmesinden son derece mutlu olduğunu belirtti. Her iki ailenin de konuya samimi ve yapıcı bir şekilde yaklaştığını belirterek, bu yaklaşımdan duyduğu memnuniyeti ifade etti. Her iki aileye de teşekkür eden Kırboğa, “En güzel haslet barış ve barışa sunulan katkıdır, nitekim iki cihan serveri sevgili Peygamberimiz Muhammet (S.A.V), ‘Birbirinize düşmanlık beslemeyin, birbirinize haset etmeyin, birbirinize sırt çevirmeyin. Ey Allah’ın kulları. Kardeş olun. Bir Müslümanın bir din kardeşine üç günden fazla küsmesi helal değildir’ diye buyurmuşlardır. Biz de bu iki aileyi üç gün içinde barıştırmanın sevincini yaşamaktayız, burada esas olan bu husumetlerin uzamamasıdır, biz Allah’ın izni ile bu aileleri barıştırdık, ayrıca bizlere yardımcı olan aile liderlerine ve anlayışlarına teşekkür ediyorum” dedi.
Daha sonra her iki aile mensupları verilen barış yemeğinde bir araya geldi. Aileler arasındaki husumetin sonlandığı törende, tüm kavgaların barışla sonlanması temenni edildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327