Ardahan Eğitim-bir-sen De Seçim Heyecanı

Ardahan Eğitim Bir Sen Başkanlığı için seçim yapıldı.Ardahan Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda yapılan Eğitim Birsen sendikası Ardahan temsilciliği seçimlerinde mevcut Başkan Erdinç Çakmak 66 delegenin oyunu alarak güven tazeledi....

Ardahan Eğitim-bir-sen De Seçim Heyecanı
Ardahan Eğitim Bir Sen Başkanlığı için seçim yapıldı.
Ardahan Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda yapılan Eğitim Birsen sendikası Ardahan temsilciliği seçimlerinde mevcut Başkan Erdinç Çakmak 66 delegenin oyunu alarak güven tazeledi. Erdinç Çakmak ve Yüksel Yeni’nin yarıştığı seçimde 71 delege oy kullandı. Çakmak aldığı 66 oyla yeniden Eğitim-Bir-Sen’in Ardahan Şube Başkanı oldu.
Seçimde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Tevfik Fikret Eteker Eğitim-Bir-Sen’in önceliğinin eğitim olduğunu söyledi.
Seçimi kazanan Çakmak yaptığı konuşmada, yeniden görevi almanın mutluluğunu yaşadığını ifade ederek şunları kaydetti:
"Eğitim-Bir-Sen, 14 Şubat 1992’de yola çıkmış, ülke ve millet sevgisinden ödün vermemiş, 76 milyonun kardeşliğini hedefleyen, özelde eğitim çalışanlarının, genelde ise milletimizin hak ve menfaatlerini, insanlığın huzurunu önceleyen, zulmün karşısında mazlumun yanında bir teşkilattır. Bu teşkilatta yeniden görev almak büyük bir onur ve grurdur. Bizler, bu inanç ve bilinç ile yola çıkmış, kurulduğumuz günden beri üye sayımız kaç olursa olsun, kuruluş felsefesine sadık kalmış, özlük ve özgürlük mücadelesini hakkıyla yerine getirmede rüştünü ispat etmiş bir teşkilatız. Ardahan’da 750 üye sayısı ile hem yetkili hem de etkili sendika olduğumuzu ispatladık. Geride bıraktığımız 4 yıl içerisinde şubemizde üye sayımızı 270’den 750 ye çıkararak yüzde 70’lik bir artış sağladık. Ben bu vesileyle gecesini gündüzüne katan, adanmışlık örneği ile Eğitim-Bir-Sen ailesini güçlü kılmak için ter döken, emekleri ve fedakarlıkları karşısında saygıyla eğildiğim bütün arkadaşlarımıza, teşkilatımızın yöneticilerine, ilçe ve işyeri temsilcilerimize, bütün üyelerimize teşekkürlerimi iletiyorum" diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327