Arpaçay’da Ders Maratonu Başladı

Kars’ın Arpaçay İlçesi’nde 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı gerçekleştirilen "İlköğretim Haftası" kutlamalarıyla başladı.Tören ilk olarak sabah erken saatlerde Atatürk Anıtı’na İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin konulmasıyla...

Arpaçay’da Ders Maratonu Başladı
Kars’ın Arpaçay İlçesi’nde 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı gerçekleştirilen "İlköğretim Haftası" kutlamalarıyla başladı.
Tören ilk olarak sabah erken saatlerde Atatürk Anıtı’na İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin konulmasıyla başladı. Kutlama programı, ilçe protokolünün katılımıyla Atatürk İlkokulu bahçesinde düzenlenen etkinliklerle devam etti.
Programa Kaymakam Faruk Erdem, İlçe Jandarma Komutanı Emrah Çelik, Belediye Başkanı Erçetin Altay, hakim-savcılar, daire amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
Günün anlam ve önemiyle ilgili konuşmayı yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demirci, 2014-2015 yılı eğitim öğretim hayatının tüm öğrenci, öğretmen ve velilere hayırlı olmasını diledi.
Demirci, öğretmenlik mesleğinin sadece kitaplarda var olan bilgilerin öğrencilere anlatılmasıyla sınırlı kalmadığını, bilgiyi paylaşabilen, teknolojiyi kullanabilen, dinamik, özgüvenli, milli ve manevi değerlerine bağlı bir nesil yetiştiren kutsal bir görev olduğunu söyledi.
Öte yandan törende 4. sınıf öğrencisi okula yeni başlayan 1. sınıf öğrencisine "Hoş Geldin" çiçeği sunarken, Kaymakamlıkça miniklere sürpriz olarak getirilen yöresel aşıklardan Gökmen Dursunoğlu ve Ercan Şimşekoğlu izleyicilere eğlenceli anlar yaşattı. Aşıklar günün anlam ve önemi ile ilgili deyişleri katılanlara keyifli anlar yaşatırken, öğretmen ve öğrencilerle ilgili söyledikleri atma türküler beğeni topladı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327