Arü’lü Öğrenciler Kariyer Sınavları Hakkında Bilgilendirildi

Ardahan Üniversitesi (ARÜ) akademik, sosyal, kültürel ve eğitici programlar yapmaya devam ediyor. Yenisey Yerleşkesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi konferans salonunda 20.10.2014 Pazartesi günü saat 14.00 itibariyle “Kamuda Kariyer” isimli...

Arü’lü Öğrenciler Kariyer Sınavları Hakkında Bilgilendirildi
Ardahan Üniversitesi (ARÜ) akademik, sosyal, kültürel ve eğitici programlar yapmaya devam ediyor. Yenisey Yerleşkesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi konferans salonunda 20.10.2014 Pazartesi günü saat 14.00 itibariyle “Kamuda Kariyer” isimli konferans düzenlendi.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından düzenlenen konferansa ARÜ’lü akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Türkiye Bilimler Akademisi Proje sorumlularından Saim Atik tarafından verilen konferansta öğrencilerin mezun olduktan sonra girecekleri sınavlar hakkında bilgi verildi. Saim Atik, sınavların öğrencilerin geleceklerini belirlemede öneminin altını çizdi. Atik, “İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunlarının kariyerleri için, KPSS ve kamu kurumlarının sınavlarına çok iyi hazırlanmaları gerekiyor. Çünkü bu tür sınavları sadece kazanmak yetmiyor. Kişinin kendini ön plana çıkartması ve özellikle de yabancı dil konusunda kendini geliştirmesi gerekiyor. Örneğin bir kuruma ait uzman yardımcılığı sınavı için yabancı dil sınavından çok iyi puan almanız gerekiyor.” dedi. Saim Atik, sınavlarda öğrencilerin dikkat etmeleri gereken püf noktaları hakkında da bilgiler verdi.
Program öğrencilerin merak ettikleri soruların Saim Atik tarafından cevaplanması ile sona erdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327