Atatürk Havalimanı Avrupa Devlerini Bir Bir Solluyor

İstanbul Atatürk Havalimanı, 2014 yılında 57 milyon yolcuya hizmet vererek Avrupa’nın 4. Büyük havalimanı unvanını kazandı.Geçtiğimiz yıla oranla yolcu sayısını yüzde oranında artıran Atatürk Havalimanı Londra Heathrow, Paris Charles...

Atatürk Havalimanı Avrupa Devlerini Bir Bir Solluyor
İstanbul Atatürk Havalimanı, 2014 yılında 57 milyon yolcuya hizmet vererek Avrupa’nın 4. Büyük havalimanı unvanını kazandı.
Geçtiğimiz yıla oranla yolcu sayısını yüzde oranında artıran Atatürk Havalimanı Londra Heathrow, Paris Charles De Gaulle ve Frankfurt havalimanlarının ardından Avrupa’nın en çok yolcuya hizmet veren dördüncü havalimanı oldu.
2013 yılında 51 milyon yolcu ağırlayan Atatürk Havalimanı geçtiğimiz yıl hizmet verdiği yolcu sayısını 6 milyon artırmayı başardı. Londra Heathrow, Paris Charles De Gaulle ve Frankfurt havalimanlarının hizmet verdiği yolcu sayılarında kayda değer bir artış yaşanmazken yüzde 11’lik bir artışla 57 milyon yolcu sayısına erişen Atatürk Havalimanı, bu performansı ile Amsterdam Sichiphol hava limanını da beşinciliğe itti.
Atatürk Havalimanı’nın bu rekor yükseliş, Türk Hava Yolları’nın gösterdiği üstün performans ve İstanbul’u uluslararası hub olarak seçen hava yolu şirketlerinin sayısındaki artıştan kaynaklanıyor. Havacılık uzmanı Hans-Peter Wodniok Türkiye’nin ve Türk Hava Yolları’nın gösterdiği performansın gıpta ile izlendiğini belirterek, “Türkiye son yıllarda hep yükseliş içindeydi, ancak 2014 yılındaki performans zirvedekileri de rahatsız etmeye başladı” şeklinde konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327