Avcılar Öldürmek İçin Değil Yaşatmak İçin Dağa Çikti

Manisa’nın Soma ilçesinde bir araya gelen avcılar, olumsuz hava koşulları nedeniyle dağlarda yiyecek bulmakta zorlanan yabani hayvanlar için yiyecek bıraktı.Soma Kara ve Su Avcıları Derneği, Manisa’da kar yağışı nedeniyle dağlarda yiyecek...

Avcılar Öldürmek İçin Değil Yaşatmak İçin Dağa Çikti
Manisa’nın Soma ilçesinde bir araya gelen avcılar, olumsuz hava koşulları nedeniyle dağlarda yiyecek bulmakta zorlanan yabani hayvanlar için yiyecek bıraktı.
Soma Kara ve Su Avcıları Derneği, Manisa’da kar yağışı nedeniyle dağlarda yiyecek bulmakta zorlanan yabani hayvanları unutmadı. Yaban hayatını korumak için kolları sıvayan dernek üyeleri, dağlara çıkarak hayvanlara yiyecek bıraktı. Derneğin Başkanı Timur Aka, avcıların sadece avlanmak amacıyla bir arada bulunmadığına dikkat çekerek şunları söyledi: "Hayvanların zor durumlarını fırsata çevirmeden onların zor şartlarda hayatta kalmasına ve gelecek nesillere yeni avlaklar bırakması için de mücadele ediyoruz. Bilindiği üzere Soma ilk defa böylesine yağışlı ve soğuk bir kış dönemi geçiriyor. Av ve yaban hayatının korunması ve neslin devamı için gerekli çalışmaları yapıyoruz. Kulüp arkadaşlarımızla birlikte av ve yaban hayatının korunması için gerekli gördüğümüz alanlarda yaban hayatı için yemleme çalışması yapmaya başladık. İnşallah güzel sonuçlar alırız. Bu çalışmada emeği geçenlere teşekkür ederken av ve yaban hayatını korumak adına tüm avcı arkadaşlarımızı duyarlı olmaya davet ediyor ve onların bulunduğu bu zor durumu fırsat olarak değerlendirmemelerini istiyoruz. Tavşan avı yasak döneminin başladığını da bu vesile ile tüm avcı arkadaşlarımıza bildirmek istiyorum."
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327