Ayakkabı Boyacısından İnsanlik Dersi

Muğla Açık Pazar yeri girişinde içinde para ve imzalı çek koçanlarının bulunduğu çantayı bulan ayakkabı boyacısı Seçkin Kaya (35), çantayı polise teslim etti. İsminin açıklanmasını istemeyen çanta sahibi ayakkabı boyacısı Kaya’ya...

Ayakkabı Boyacısından İnsanlik Dersi
Muğla Açık Pazar yeri girişinde içinde para ve imzalı çek koçanlarının bulunduğu çantayı bulan ayakkabı boyacısı Seçkin Kaya (35), çantayı polise teslim etti. İsminin açıklanmasını istemeyen çanta sahibi ayakkabı boyacısı Kaya’ya 200 TL verdi.
İki gün önce kendisine ayakkabı boyatmak için gelen çanta sahibi, elindeki çantayı yere koydu. Çanta sahibi ayakkabısını boyattıktan sonra çantayı almadan uzaklaştı. Yerdeki çantayı fark eden ayakkabı boyacısı çantayı açtığında içinde 7 bin TL para, imzalı çek koçanları, kredi kartı ve kimlik buldu. Çantayı Muğla Emniyet Müdürlüğü Hamdi Bey Polis Karakoluna teslim tutanak karşılığı teslim etti.
200 TL ÖDÜL
Menteşe İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Hamdi Bey Polis Karakol amirliği ekipleri çanta içinde bulunan kimlikten yola çıkarak çantayı kaybeden vatandaşa ulaştı. Çanta sahibi para ve çek ve kredi kartlarının kaybolduğunu doğrulamasının ardından kaybolan eşyaları kendisine teslim edilirken, çantayı bulan ayakkabı boyacısına da 200 TL verdi.
“YILDA 7 BİN TL KAZANMIYORUM”
Geçimini ayakkabı boyacılığı yaparak sağlayan Seçkin Kaya, çantada bulunan 7 bin TL kadar yıllık kazancının bulunmadığını söylerken, “Ben insanlık görevimi yaptım. Paranın yanında imzalı çek koçanı da vardı. Allah muhafaza kötü amaçlı kişilerin eline geçmesi durumunda bir ocak sönebilirdi. Ben çocuk okutuyorum. Çocuğumun okul masraflarını çıkarmak için helal para kazanıyorum. Yıllık kazandığım para bulduğum para kadar yok ama en azından rahat ve huzurlu uyuyorum” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327