Aydın Eğitim Sen 24 Eylül’de Greve Gidiyor

Eğitim Sen Aydın Şube Başkanı Ali Gün, 24 Eylül’de eğitimcilerin sosyal ve ekonomik haklarının düzeltilmesi için grev gideceklerini belirtti.Aydın’da Eğitim Sen üyesi bir grup eğitimci, yeni eğitim öğretim yılının açılmasıyla...

Aydın Eğitim Sen 24 Eylül’de Greve Gidiyor
Eğitim Sen Aydın Şube Başkanı Ali Gün, 24 Eylül’de eğitimcilerin sosyal ve ekonomik haklarının düzeltilmesi için grev gideceklerini belirtti.
Aydın’da Eğitim Sen üyesi bir grup eğitimci, yeni eğitim öğretim yılının açılmasıyla birlikte öğretmenlerin sorunlarına dikkat çekmek için İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde eylem yaptı. Ellerindeki afişlerle yaşadıkları sıkıntıları ifade eden Eğitim Sen üyeleri, 24 Eylül’de Türkiye genelinde yapılacak eyleme destek istedi.
Eğitim sistemindeki sorunların yıllardır biriktiğini iddia eden Eğitim Aydın Şube Başkanı Ali Gün, bu yılda eğitim öğretim yılının sorunlarla başladığını iddia etti. Bakanlığın eğitimcilerin yaşadığı sorunları görmezden geldiğini öne süren Gün, “Yaşanan mağduriyetlerin son bulması ve sorunlarımıza kalıcı çözümler üretilmesi için 24 Eylül’de grevdeyiz. Kamu emekçilerinin haklarını ellerinden almak için bugüne kadar önemli adımlar atılmıştır. Erken emeklilik, yeni personel almama, taşeronlaştırma, geçici süreli sözleşmeli personel çalıştırma, ücretli öğretmenlik, 4-b, 4-C, 50-d ve sözleşmeli çalışma gibi uygulamalarla kamu istihdamında büyük bir alt üst yaşanmış, güvencesiz istihdamda tam bir patlama olmuştur. Eğitimde ve yükseköğretimde güvencesiz çalışmaya son verilmesi, herkesin kadrolu ve güvenceli çalışması için 24 Eylülde grevde olacağız. 24 Eylül’de okul dönüşümleri sonucu ortaya çıkan sorunlara, atama ve tayinlerle yaşanan olumsuzluklara, baskı, soruşturma ve sürgünlere seyirci kalmayacağımızı göstereceğiz” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327