Aydın’ın Ekim Bilançosu: 4 Ölü, 439 Yaralı

Aydın ili genelinde geçtiğimiz Ekim ayı içerisinde meydana gelen 400 ayrı trafik kazasında 4 kişinin öldüğü, 439 kişinin de yaralandığı belirtildi.Trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için Aydın Valiliği’nin gözetim ve...

Aydın’ın Ekim Bilançosu: 4 Ölü, 439 Yaralı
Aydın ili genelinde geçtiğimiz Ekim ayı içerisinde meydana gelen 400 ayrı trafik kazasında 4 kişinin öldüğü, 439 kişinin de yaralandığı belirtildi.
Trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için Aydın Valiliği’nin gözetim ve denetiminde İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından yürütülen denetimlerde 2014 yılı Ekim ayı içerisinde toplam 59 bin 951 araç kontrol edildi. Bu araçlardan kusurlu bulunan 13 bin 274’üne 3 milyon 2 bin 670 TL para cezası tatbik edildi. Ekim ayı içerisinde yapılan denetimler sonucu kusurlarından dolayı 49 sürücü mahkemeye sevk edildi. Bin 732 aracın trafikten men edildiği denetimlerde 201 sürücünün ehliyetine de el konuldu.
Aydın’da alınan tüm bu etkin önlemlere rağmen trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle geçtiğimiz Ekim ayı içerisinde 136’sı maddi hasarlı, 260’ı yaralamalı ve 4’ü de ölümlü olmak üzere toplam 400 ayrı trafik kazası meydana geldi. 439 kişinin yaralandığı kazalarda, 4 kişi de hayatını kaybetti.
Ekim ayı trafik güvenliği çalışmalarıyla ilgili olarak Aydın Valiliği’nden yapılan açıklamada; “Valiliğimizce, ilimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülecektir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.Trafik kazalarının azalması için sürücü ve vatandaşlarımızın da, daha duyarlı olmaları, özellikle hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü araç kullanmamaları, kural ihlali yapanların ise 155 ve 156 nolu Polis ve Jandarma telefonlarına ihbar edilmeleri hususlarında vatandaşlarımızın bilgisine, desteklerine büyük ihtiyaç vardır” denildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327