Bağcılar Kışa Hazır

Bağcılar Belediyesi, sonbahar ayının gelmesiyle birlikte artan yağışlara karşın önlem alarak ilçedeki su kanalı ve mazgal temizleme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bağcılar’da bu yıl içinde toplam 61 kilometrelik su kanalının...

Bağcılar Kışa Hazır
Bağcılar Belediyesi, sonbahar ayının gelmesiyle birlikte artan yağışlara karşın önlem alarak ilçedeki su kanalı ve mazgal temizleme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bağcılar’da bu yıl içinde toplam 61 kilometrelik su kanalının temizliği gerçekleştirildi.
Bağcılar’da artan yağışlar nedeniyle ortaya çıkması muhtemel su baskınlarına karşı önlemler alınıyor. İlçe genelindeki cadde ve sokaklardaki yağmur suyu kanalları, drenaj ızgaraları, mazgallar ve rögarlar ekipler tarafından düzenli olarak temizleniyor. Çalışmalar özellikle araç yoğunluğunun olmadığı saatlerde gerçekleştiriliyor.
61 KİLOMETRELİK KANAL TEMİZLENDİ
Bağcılar Belediyesi ekipleri, 2 adet kanal temizleme araçlarıyla iki vardiya halinde çalışıyorlar. Tahrip olan rögarlar yenileniyor, hortumlu vakumlama sistemi ile atıkları temizlenip kanal içlerine de tazyikli su sıkılıyor. Bu yıl içerisinde toplam 11 bin adet yağmur suyu mazgalı temizliği yapıldı. Toplam 61 kilometre uzunluğunda yağmur suyu kanalı temizlendi.
BAŞKAN ÇAĞIRICI’DAN "TEMİZ ÇEVRE" VURGUSU
Halkın sağlığına ve güvenliğine önem verdiklerini ifade eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, son yıllarda dünyanın her tarafında aşırı yağışların gerçekleşmesine dikkat çekerek, belediye olarak tedbir alarak çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.
Özellikle su kanalları ile mazgalların temizliğinin önemine dikkat çeken Başkan Lokman Çağırıcı, “Hemşehrilerimizden bize yardımcı olmalarını istiyorum. Çevreye zarar verecek her türlü kağıt ve ambalaj atıklarının bilinçsizce atılmasından dolayı kanallarda tıkanıklığa neden oluyor. Çevremizi temiz tutarsak bu sorunlarla karşılaşmayız” dedi.
Kanal temizliğinde kullanılan araçlarda kamera sisteminin bulunduğunu belirten Başkan Çağırıcı, ilçe genelindeki 145 kilometrelik yağmur suyu hattına her yıl 2 kilometre daha ilave edildiğini de sözlerine ekledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327